maaş beklentisi

iyi akşamlar,

dün bir mülakata girdim, gayet iyi geçti, hatta şöyle söyleyim iki aşamalı olacak sürecin ilk aşamasını geçtiğimi anladım, neyse sonra en son soru maaş beklentiniz nedirdi, işi istediğim için düşük bir aralık söyledim sonradan pişman oldum. uluslararası bir firmanın türkiye merkezi bu arada firma. bir yandan adamların bir ücret skalası vardır zaten standarttır vereceği diye düşünüyorum diğer yandan pişmanım. diğer görüşmede veya teklif aşamasında bunu düzeltmeyi düşünüyorum. sizce nasıl yapayım?

not:
ikinci iş deneyimim olacak, teknik veya uzmanlık gerektiren bir alan değil. aradıkları niteliklere baya bir uyuyorum. birde söylediğim aralığın tavanından bir yüzde 15 daha çıkmak istiyorum.

Çok zor bir durum. Ayrıca az söylemen olumsuz da olabilir yani kamu ihalelerinde nasıl az teklif veren eleniyorsa iş hayatında da böyle bir değerlendime oluyor genelde, umarım senin durumunda olmaz.

Bana kalırsa bir sonraki zam dönemine kadar düşük de olsa senin talebine göre verecekleri maaş üzerinden çalış. Zam dönemi geldiğinde böyle firmalar maaşı aynı görevdeki kişilerle eşitlerler. Eğer yüksek maaş söylesen ve kabul etseler, zam döneminde düşük zam yaparak da eşitliyorlar aynı şekilde.
  • ben ne dedim  (17.03.17 21:41:48)
mystic +1

eğer pozisyon belliyse konuyu açmana gerek bile yok.
  • cedex  (17.03.17 23:31:27)
Bunu sadece uçuk bir beklentin olup olmadığını anlamak için soruyorlar. Yani en azından biz öyle yapıyoruz. Onların kafasında zaten belirli bir maaş var ve sen ne dersen de onu önerecekler.

  • alaimisema  (18.03.17 10:37:32)