Hayaliniz var mı?

Benim var.
Yani hayal diye tanimlamak dogru mu bilmiyorum ama, mesela ben kulaklik biriktirmeye basladim.
10dan fazla kulakligim var şu anda.
Kulak üstü hani şu kafa bantli olanlardan.
Elimden geldigince kaliteli kulakliklar almaya calisiyorum.

Bir gün, "iste burasi benim evim!" dedigim yerde, calisma odamin bir duvarini eski/yeni, pahali, ucuz onlarca kulaklikla doldurup guzelce isiklandirmak istiyorum. Koleksiyon bir nevi.

Salakça mi sizce?

Sizin var mi hic boyle bi planiniz? Öptüm.

senin hayalin bu neden salakça olsun..herkesin popisi kendine..

hayallerimizi de çaldılar be baharat.....
  • qazaqwsx  (17.03.17 15:52:40)
Bence salakça ama hayal senin sonuçta, no dizrizpekt.

benim hayalim yat sahibi olmak. sahip olmak ama zaman da ayırabilmek.
  • stewie  (17.03.17 15:53:19)
ben birkaç yıl önce "stuffocation", "happiness by design", "affluenza" ve "the magic of tidying up" kitaplarını okudum, bunların hepsi hayatta derli toplu olmanın, bir şeyler biriktirmemenin, eşya yerine deneyime yatırım yapmanın (experientialism), minimalist yaşamanın vs önemini vurgulayan kitaplar. onların ardından, dediğiniz gibi bir şeyi yapmak imkansız geliyor. Seçim sizin tabii, salakça falan demek düşmez de ben aktif olarak kullanmadığım hiçbir şeyin evimde olmaması taraftarıyım.

Hayalim var ama sizinki gibi değil. kitap yazmak bilmemne, o tarz şeyler.
  • sopiro  (17.03.17 15:54:11)
bu hayal üzerinden gidersem benim de gözüme kestirdiğim bir kulaklık var sony mdr a1, birsürü kulaklık yerine kullanım şekline göre 2-3 tane üst seviye almak daha mantıklı değil mi ? gerçi koleksiyonerlik işlevsellikten öte birşey

  • freebird5406_2  (17.03.17 15:54:36)
V-Rod almak var.

  • arnold schwarzeneger  (17.03.17 15:56:27)
ilginç hayal, beni pek cezbetmedi,

4 ana yönün en ucundaki topraklara gitmek hayalim.
  • prezarlatif  (17.03.17 16:00:12)
daha önce kulaklık biriktiren duymamıştım seni tanımak isterim yiğidim. bana da salakça geldi ama zevk senin napak :)
benim hayalim bir tırın yolcu koltuğunda avrupayı gezmek. gündüz kafayı çeke çeke göre göre gezmek :D

  • cekilmis gayfe  (17.03.17 16:03:25)
Benim hayalim Reis'i padişah olarak görmek ❤

  • prince legolas  (17.03.17 16:07:54)
Var.

Nepal'e gitmek

iyi bir pilot olmak

Denemek istediğim her şeyi denemek.
  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (17.03.17 16:10:43)
neden salakça olsun o da sesin hayat tarzın, ben de istiyorum güzel bir kulaklık ama pek anlamıyorum.. böyle konserdeymişsin gibi hissettiren..

benim hayalim de ülke ülke dolaşıp yöresel yemeklerini ve içkilerini tatmak istiyorum, en sonunda da bir denizin kum tanesinde ya da bir yengecin soluğunda son nefesimi vermek..
  • redeath  (17.03.17 16:12:23)
dünya turu

  • yue  (17.03.17 16:13:33)
gezilecek sehirler ve ulkeler var.
chicago - nedense gotham city'yi andirdigi icin.
los angeles.

ingiltere.
japonya
yeni zelanda.
endonezya.

bunlari gezip gormek istiyorum.
  • baldur2  (17.03.17 16:14:19)
salakça değil ama benim ilgi alanımda değil. Antika kulaklık olsa bir nebze daha çekici gelebilirdi.
Benim hayalim ise deniz kenarı ve ormanlık bir yerde ailemle sorunsuz ve uzunca bir çadır/karavan kampı yapmak.Bu konuda hiç bir malzeme eksiğimin olmaması.

  • delicevat  (17.03.17 16:22:09)
hayal kurmayı bırakalı çok oldu. hayale en yakın isteğim dalış hocası olup tekne üzerinde hayat yaşamak.

  • boyalı kuş  (17.03.17 16:22:16)
Sevdiğim kadının hayatımda olması, yanımda olması. Diğer hayallerim olursa olur çok takmıyorum başka şeyleri.

  • orta buyuklukte bir ulkenin krali  (17.03.17 16:25:19)
dünyayı o turist mutluluğuyla gezmek isterdim.

  • filteria  (17.03.17 16:29:29)
Şaraptan ırmaklar, bira havuzları, rakı şişesinde balık olmak.

  • zwiegesprach  (17.03.17 16:32:18)
Hiç yok

  • clones  (17.03.17 16:42:08)
Hayalden öte hedef, heves olarak adlandırdığım dövme yaptırmak var. Düşününce bile mutlu oluyorum.

  • devilred  (17.03.17 17:07:10)
Kitap yazmak olabilir

  • saçdemeti  (17.03.17 17:10:40)
Kapıyı açıp iki adım gidince ayağımın toprağa değeceği bir evde oturup, kendi toprağımdan yetişen ürünleri toplamak, kendi tavuğumun yumurtasını yiyip kendi keçimin sütünü içmek istiyorum. Ailemle huzur içinde sessizce yaşamaktan başka hayalim yok

  • kaymaktutmayansicaksut  (17.03.17 17:12:29)
Yazının başını okurken ne olacak o kadar kulaklık dedim ama sonra gözümde bahsettiğiniz gibi bir duvar canlandı. Kulaklık da sizin merakınız, "salakça" diye tanımlanamaz bence.

Bu açıdan baktığımda hayal değil ama içinde bulunduğum aşamaları bitirince benim de güzel bir çalışma odası hazırlama planım var :)

Ek: Mesela ben de kutuları seviyorum. Baktığında salakça boş kutuya para vermek. Ama seviyorum :) Esyalarımı kutulara koyup odayı onlarla şekillendirmek hoş geliyor.
  • antikitleruhlu  (17.03.17 17:12:42 ~ 17:16:22)
nobel ödülüne layık görülmek.

hayaller yıldızlara benzer, gidemezsiniz ama bakarak yön belirlersiniz.
  • puc  (17.03.17 17:28:50)
Gezip görmediğim yer kalmasın istiyorum. En büyük hayalim bu.

Sizinkine benzer türde olan hayalim;

Çok büyük bir kütüphanem olsun istiyorum.
Özellikle eski kitapları çok severim. Bütçem elverdiğince yarı antika kitapları almaya çalışıyorum (antikalara elvermiyor henüz :))
Kütüphanemin bir köşesinin sadece sevdiğim eserlerin 1. baskılarıyla, eski basımlarıyla dolu olmasını istiyorum. Böyle işte. Bakalım..
  • mutekebbir  (17.03.17 17:37:14)
Gezebildigim kadar çok ülke gezmek istiyorum. Farklı insanları göreyim, hayat tarzlarını öğreneyim diye. Zaten çoğumuz bunu istiyoruz anlaşılan.

Bir de bahçeli minik bir ev. Bahçede köpeğim koştursun, kedim oyun oynasın. Ben kitabımı okuyayım, pikabimdan müzik dinleyeyim. Bahçeye çıkıp yeşil içinde kahve içeyim. Hani vardır ya sıcak, huzurlu ev tasviri. Ondan işte. Çok şey istemiyorum sanki.

Sizinki gibi hayale benzer benim de gezdiğim yerlerden aldığım biblolari bir odanin raflarına tek tek dizmek var. Ufak ufak almaya başladım, bakalım :)
  • fraise  (17.03.17 17:50:24)
Cogunluk salakca buldugu icin yazma ihtiyaci hissediyorum. Bence guzel fikir.

  • bxgx  (17.03.17 17:59:43)
1- kitap yazmak
2- büyük müzeleri gezmek, önemli tiyatro ve operaları izlemek
3- yeni ülkeler gezip kültürler görmek
  • gkct  (17.03.17 22:08:40)
Motosikletle önce Güney Amerika ardından Asya' yı gezmek istiyorum. Gerçekleştirebileceğimi biliyorum.

  • hayde bre  (17.03.17 23:47:38)