fitness için ayakkabı tavsiyesi

merhaba,

haftada 3-4 gün spor salonunda trx, spinning gibi temel derslere katılıyorum.
bazı hareketlerde dizlerimin zorlandığını hissediyorum. hali hazırda adidas outletten 7 8 sene önce aldığım o zaman 50 tl falan olan en basitinden bir ayakkabı var.

bütçem 300 tl altında. bir kaç model inceledim;

ADIDAS DURAMO TRAINER AYAKKABI 279 TL

NIKE ZOOM TRAIN ACTION 269 TL

Bir de Skechers go train, go trail ultra 3 vs modelleri var ama onlar 400 TL üzerinde

bunları almam sağlık açısından benim dandik ayakkabıma göre bir fayda sağlar mı? Evetse bunlar arasında veya değil önerebileceğiniz model var mı?

Teşekkürler,

7-8 sene önce aldığın ayakkabıyı kullanmak yarardan çok zarar verir:/ Onda elastikiyet falan kalmamıştır.

İyi bir ayakkabı alman çok tabii ki büyük fayda sağlar. Modelleri incelemedim ama koşu moşu yapmıyorsan ortalama bir spor ayakkabısı işini görür. Son birkaç senedir nike, salomon, skerchers ve asics kullandım ama fitness'da en rahat ettiğim skechers oldu. Ekstra konfor için bu parayı veririm diyorsan senin bileceğin iş, paranın karşılığını alıyorsun sonuç olarak.
  • peggy  (17.03.17 14:09:04)
Nike Free 5.0 kullanıyorum gayet memnunum, hem hafif hemde en zorlu body antremanlarının üstesinden geliyor

  • Northern Mariner  (17.03.17 14:50:10)
www.decathlon.com.tr
Kullananlar memnun.
Ama daha pahalı bir şey olsun istiyorsan ve dış mekanda kullanmayacaksan, kullanıyorum, memnunum.:
www.decathlon.es (İnternette bulamadım ama Türkiye Dechatlonda vardı.?

Bir de, Diz zorlanmasının ayakkabı kaynaklı olduğunu nereden çıkardın? Tenis, koşu vs yapıyor olsan anlarım da.
  • oguz altun  (17.03.17 15:07:56)
hacı öncelikle geçen hafta ben bunu aldım çok memnunum

nike flex 2016 rn store.nike.com
aşırı rahat ve hafif.

onun dışında ayakkbıyı boyner ya da morhipodan al. paracık kazanırsın. o paracıklarla da şort tişört alabilirsin.

ayakkabıyı öneririm. 150 ve üzeri bandındaki nike ayakkabılar spor için ideal. skeckers içinse günlük daha iyi olacağını düşünüyorum.

ayrıca bunları alman sağlık açısından çok işe yarar ve bunun yanında decathlon'a bakabilirsin.
  • westblack  (17.03.17 15:20:20 ~ 15:20:53)
hepinize teşekkürler, aha da gittim bunu aldım tezcanlı gibi:
duramo 7

imgur.com
  • schwannoma  (17.03.17 15:28:31)
Güle güle kullan, hayırlı olsun.

  • peggy  (17.03.17 15:31:03)