Kira yerine ne?

Arkadaşımın annesiyle kaldığı evinde kalıyorum 2 aydır. Bi süre daha kalıcam gibi görünüyor. Durumları çok iyi değil, samimiyetten kiraya destek olmayı öneremiyorum. Kiranın yarısını karşılacak kadar falan bi hediye vermek istiyorum ama altın da yanlış anlaşılabilir para gibi. Ne alsam annesine?

ihtiyaçları olan bir şey alsana. iki aydır kalıyorsun bilmen lazım.

  • bohr atom modeli  (17.03.17 08:50:35 ~ 08:51:16)
Eksik olan bi mutfak eşyası tabiki.
Ya da bir ay elektrik veya doğalgaz faturası

  • etna  (17.03.17 08:50:38)
mutfak masraflarına katkı, fatura ödeme uygun olur. Altın takı hediye etsen bozdurmak onlara ayıp gelir.
mutfak masraflarına katkıyı para vererek değil de bişeyler alarak yapman uygun olur.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (17.03.17 08:59:14)
Bence sen direk kiraya destek olmayı bir öner.

  • nedendir bilinmez  (17.03.17 09:03:52)
bir gün markete git, doldur torbaları envayi çeşit erzakla, öyle git eve.

  • kibritsuyu  (17.03.17 09:10:27 ~ 09:20:15)
paraya ihtiyaci olan bir insana skain gidip bir sey alma. ya kira ya fatura ya mutfak masraflarini hallet. nakit olmayinca ne yapsin insan bir ihtiyacinin karsilanmasini.

  • sparkle kiddle  (17.03.17 09:14:31)
kiraya ortak olmayi kesin onerin. belki bekliyorlardir. ayip olmaz.

  • carabelli  (17.03.17 10:30:58)
carabelli +1

durumları iyi değilse hediye şu aşamada çok anlamsız kalır. ben olsam samimiyetten teklif ederim. hatta bütçemi ona göre ayarladığımı vs söyler ısrar ederim.
  • elorelia  (17.03.17 10:36:17)
Ya kiraya ortak ol ya da faturalari sen ode. 2 aydir bunlari teklif etmemis olman cok ilgincmis.

  • England  (17.03.17 10:36:22)
@sparkle kiddle +1

  • uzman pratisyen  (17.03.17 10:40:04)
kiraya ortak olmayı öner +1

bu samimiyetten söylenemeyecek bir şey değil. liseden çok yakın arkadaşım bu yaz 2 ay kaldı bizde, hiç kira istemeyi filan düşünmedik ısrarla vermek istedi "böyle daha rahat hissedeceğim, zaten para ayırmıştım" diyerek. biz de tamam o zaman dedik ve kirayı tam 3'e bölmedik, biraz daha az aldık ondan. hem onun içi rahat etti, hem de tam bölmediğimiz için bizim içimiz rahat etti.
  • gmzo  (17.03.17 11:02:37)
bir pazara git yada markete,Temel yiyecek maddelerinden bütçene göre al getir.En makulu bu bence.

  • izmirlimuh  (17.03.17 11:07:59)
Market alışverişi yapın. Her akşam eve eliniz dolu gidin. Kesinlikle işe yarar.

  • lazarus  (17.03.17 11:25:41)
eve fatura mı geldi? hoop alıp öde.
ben olsam kirayı değil de faturayı ödese daha memnun olurum. kira o olsa da olmasa da ödeniyor ama elektriği suyu vs o da kullanıyor.

  • matilda  (17.03.17 11:31:21)
önce kirayı öner.
kabul etmezlerse faturaları öner.
onu da kabul etmezlerse her hafta market alışverişi yap.

şeklinde nacizane öneriler filan.
  • teritori  (17.03.17 11:43:46)
Ayıp olmaz 3. Ay kirayı sen öde, 3 ayda bir ben ödüyorum kabul etmezseniz de kalamam de ısrar et kabul ederler

  • sekerse tehlike  (17.03.17 13:50:00)
Kira önerilmez arkadaşlar. Arkadaşının annesiyle yaşadığı ev orası. Bekar veya öğrenci evi değil. Aile yanında geçici bir süre kalma durumunda evin masraflarına usulünce katkıda bulunulur. Ailenin durumunun iyi veya kötü olmasına bakarak karar verilmez, iyi de osa aynı şey yapılır. Adet bu yönde olduğu için kimse kırılmaz, alınmaz.
Kira teklif etmek yakışık almaz, arkadaşlık var arada.
Arada olur, günlük olur yaşam koşullarına göre ayarlarsın, eve giderken bişeyler alırsın, mutfağa katkıda bulunursun. En uygunu budur.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (17.03.17 13:53:30)
arkadaşınla konuş, böyle bir yardım yapmazsam rahat etmem, size yük olduğumu hissederim de. market alışverişini beraber yapın ve sen öde.

  • stewie  (17.03.17 14:04:22)