dalak, böbrek falan yiyor musunuz?

yiyorsaniz neden, yemiyorsanız neden?

böbrek yiyorum haftada iki kere. ızgara şeklinde. tadını sevdiğim için yiyorum. diğer sakatatları bulamadığım için yiyemiyorum. en sevdiğim de billur aslında . (tandırda alüminyum folyaya sarılıp pişirilecek)

  • uzman pratisyen  (16.03.17 17:36:54 ~ 17:37:14)
yiyorum.seviyorum.

  • demoniclewinsky  (16.03.17 17:38:22)
kurbandan kurbana yerim. özel olarak böbrek alıp yemedim hiç. aslında böbreği severim ama ne bileyim bildiğim löp et varken onu alıp yemek aklıma gelmiyor heralde. alışkanlık diyelim.

  • safepassage  (16.03.17 17:43:14)
böbrek yerim en sevdiğim sakatat. dalak sevmedim.

  • cekilmis gayfe  (16.03.17 17:44:14)
yemiyorum. çağrıştırdıkları hoşuma gitmiyor ve tadını seveceğimi düşünmüyorum

  • fragile lady  (16.03.17 17:44:24)
kurbandan kurbana böbrek yerim de dalak yemedim sanırım hiç.

  • elorelia  (16.03.17 17:47:02)
böbrek, yürek falan yiyorum. temiz görünüyor tadı da güzel.dalak hiç denk gelmedi olsa yerim. kelle, yanak ve türevlerinden tiksiniyorum. hele billur denen naneyi silah zoruyla yemem.

  • doxanikee  (16.03.17 17:47:29 ~ 17:47:52)
küçükken yerdim ama şimdi yemiyorum. hayvan sağlıklı değilse sakatat sakat iş diye düşünüyorum.

  • stewie  (16.03.17 17:55:08)
Dalak yiyorum tadını seviyorum

  • cekirdekabugu  (16.03.17 17:55:21)
ekmeksiz götürürüm her türlü sakatatı.

çünkü tatları çok güzel. dil, beyin, kelle, dalak, böbrek, işkembe, kokoreç, billur, paça hepsi harika.
  • luchetti  (16.03.17 17:56:26)
ciğer dalak böbrek kelle taşak hiçbirini yemiyorum. sevmiyorum. çocukken bi kere halam taşak yedirdi öğğ bu ne dedim 7 yaşımdaki halimle. taşak diyip güldüler sonra hapır hupur yediler. taşak yenir mi lan? 7 yaşındaki çocuktaki psikolojik etkisine bak. o zamandan sonra çoğu iç organ bana bunu çağrıştırıyor. alışılageldiğimiz kıyma kuşbaşı vb şeyler dışında.

  • freetakilir  (16.03.17 17:58:55)
ciğer dışında sakatat yiyemiyorum. ciğeri de o kadar sevmem zaten. organ oldukları fikri rahatsız ediyor, kendimi çiğ kalp yiyen aztekli gibi hissediyorum.

  • sir gawain  (16.03.17 18:01:37)
Sakatat hiç yemedim ve yiyemem. İğrenç geliyor, düşünmesi bile kötü:/

  • peggy  (16.03.17 18:02:45)
sert sakatat sevmiyorum. yiyimi güzelse yerim. beyin, ciğer, kokoreç falan bayılırım. beyin denedim mi hatırlamıyorum. dalak da şu ciğerlerin arasından çıkan sert ve çiğnenmeyen etlerse yedim ve hiç sevmedim.

  • piremses  (16.03.17 18:04:21)
belki bi yemeğin içine falan koyup haber vermezlerse bu da ne garipmiş falan diyerek yerim de bilinçli şekilde yemem. iç organ yemek garip geliyor, aslında tamamen önyargı. hayvanın ha eti ha iç organı ama işte yerken aklımdan çıkmıyor. çocukluktan beri bi şekilde yediğim için kokoreç yiyorum ama bak ikiyüzlülüğe bak :(

  • freya  (16.03.17 18:18:43)
yiyorum. çünkü yememek için bir sebebim yok.

  • fakyoras  (16.03.17 18:19:33)
her türlü sakatatı çok severim, ama "şu kadar zamanda şu kadar tüketirim" diyemem.
bazen aylarca denk gelmez yemem, bazen çok üst üste yerim.

gerçi en kötü ihtimalle arada bir canım kokoreç ya da işkembe falan çektiğinden o kadar da uzun aralar vermiyorum.
  • blatta hiberna  (16.03.17 18:28:14)
böbrek ve billur sevmiyorum. dalak çok ender, diğerleri daha sıklıkla. (ciğer, yürek, beyin, dil, uykuluk, kokoreç)
neden: lezzet.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (16.03.17 18:36:52)
Billurlar hariç hayvanın her yerini yiyorum, çünkü kolesterol.

  • angelus  (16.03.17 18:43:59)
Bobrek kalp karaciger yerim.
Bir kere dil ve beyin yedim. Dilin tadi guzeldi ama suan dusununce igrenc geliyor. Dil olsa da yesem demem ama bobrek ciger kalp uclemesini canim ceker.
Kokorec dalak yemem.
  • nax  (16.03.17 18:49:21)
dalak bobrek yemiyorum, tadi kotu oldugu icin.
kokorec, iskembe, kelle paca, tuzlama bunlarin hepsini yerim acimam.

  • stavro  (16.03.17 19:13:48)
Akciğer/Dalak/Testis yemem. Kalp/Böbrek/Bağırsak/Dil yerim. Karaciğeri pek sevmesem de onu da yerim. Beyin en son çocukken yemiştim.

  • Lim5  (16.03.17 19:17:54)
sadece kokoreç yerim. Diğerlerinden sadece ciğer denedim, aromasını beğenmedim. geri kalanını da denemem. Önyargım var çocukluktan.

  • fallopian  (16.03.17 19:49:22)
Etin hiçbir türlüsünü yiyemiyorum. Sakatat yeme düşüncesi bile iğrenç geliyor bana.

  • ms brownstone  (16.03.17 21:01:08)
dalağı, böbreği bilmiyorum da tavuk taşlığının sotesine bayılıyorum.
yok böyle bir lezzet.

  • filteria  (16.03.17 22:21:35)
yerün.

gerçek kokoreç ise favorim.
  • Apocalypse  (16.03.17 22:23:46)
yemiyorum, düşüncesi bile midemi bulandırıyor çünkü.

  • strangerinhere  (16.03.17 22:28:45)
Kurban'da ancak. Böbrek kavurmaya, dalak közde.

  • arnold schwarzeneger  (17.03.17 11:27:32)
Birçok sakatatı yiyebilmeme rağmen; dalak, böbrek ve beyin yiyemiyorum. Onların o yumuşak yapısı midemi bulandırıyor.

Ciğer, kokoreç, işkembe fln sakatatı her türlü yiyebiliyorum.
  • kaptan memo  (17.04.17 15:13:29)
millet olarak hayvanin eti haric her yerini yiyoruz masallah.

  • baldur2  (17.04.17 15:34:05)
böbrek yiyiroum hatta iu ara yemekler boğzıma takılır gibi olduğu halde yiyorum seviyorum.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (17.04.17 15:35:51)
evet yiyorum. dalak, böbrek, ciğer, yürek. hatta bazen karışık dürüm yaptırıyorum. çünkü; seviyorum.

  • komando kani var bende  (17.04.17 15:56:13)