Yakıt tüketimi

Kolay gelsin
Aracın ortalama yakıt tüketimi şehir içi 7,6. Dizel araç için çok değil mi bu? Acaba bu tuhaflık nerden geliyor? Benzinliden geçtim acaba tam adapte olamadım mı? Öyle sert kullanan biride değilim. Sıkıntı nerdedir
Opel astra

Benzinlideki devirlerde kullanıyorsan bu yüzden olabilir. Biraz daha düşük devirlerde kullanman gerekiyor. Vites değiştirme uyarısına dikkat et.

Astra kiraladığımda (manuel 6 ileri dizel) 450km'lik yolun otoyol kısmında 180-200 civarı gazlamalara rağmen bile ortalama 6.9'da kaldı. Genellikle min 120 ile gittim. (Benden önceki kiralayanın ortalaması ben sıfırlamadan önce 5.4 gibi bir şeydi)

Şehir içi-şehir dışıda karma kullanımda 6'ları geçmedi. Filtrelerini kontrol ettir, bir bakıma girsin araç.
  • kimlanbu  (16.03.17 15:40:18 ~ 16:39:56)
düz, otomatik?

  • burya  (16.03.17 15:43:01)
Fazla geldi bana. Nerdeyse 8 litreye yaklaşmışsın. Otomatik ve full şehir içi için bile fazla.
Araç sıfır mı, ikinci el mi? Bakımları, lastikleri ne durumda. Yakıtı etkiler bunlar.

Benim şehir içi rush hour işe git gel değerlerim şu şekilde.
1,6 dizel civic 2015

i.hizliresim.com
  • battal gemalmaz  (16.03.17 16:27:46)
sifirsa baslangicta normal, ikinci else bakim zamani gelmis.

  • carabelli  (16.03.17 16:45:48)
astra 1.3 easytronic ile 5.5 ortalamam var, yokuşu çok yerde kullanıyorum.

enjektör ayarları bozulmuş olabilir, bende öyle bi sorun olmuştu, bu kadar da artmamıştı ama yaptırınca düzeldi.
  • kaichi  (16.03.17 16:49:55)
ben benzinli 1.6 asx ile bile şehir içi 7.5 yapıyorum dizel için çok fazla bu bence.

  • biergarten  (16.03.17 17:00:14)
Araç manuel. Lastikler kötü.
2.el araç 2014.
Bakımı 15 binde yapılmış şuan 22 binde.
Bence bir yerlerde bişeyler yanlış
  • giggs  (16.03.17 22:45:55)