Yarın gece kıyamet olsa..

Dünyaya göktaşı çarpacak, TV'ler anons yaptı tüm dünyada. 24 saat sonra dünya kalmayacak. Net bilgi.

Son 24 saati dünya nasıl geçirirdi sizce?

Herkes sevdiklerine koşar, vedalaşır ve birlikte kaderlerini mi beklerdi?

Yoksa yağma, cinayet, tecavüz gibi kötülükler açığa mı çıkardı?

hayaller sex, drugs and rock'n roll; gerçekler tıklım tıklım dolu ibadethaneler.

  • ben demistim zaten  (16.03.17 00:30:52)
tüm dünyada intihar vakaları olurdu. çoğu kişi o anı yaşamamak için kendini öldürmeyi seçerdi bence.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (16.03.17 00:34:03)
Haha herkes dua etmekle meşgul olurdu. Bu anı bekliyorum ben uzun yıllardır. Cinayet niye işlensin yau? İnşallah denk geliirm bu olaya. Böyle ölmek bi harika dostum.

  • basubadelmevt  (16.03.17 00:39:08)
İkisi de olurdu. Ben bir başıma evde kalıp bir komedi filmi izlerdim. En azından gülümseyerek gidelim.

  • patatesli yumurta  (16.03.17 00:43:47)
Ben alkole falan verirdim heralde ayik ayik cekilmez simdi

  • Take it away honey  (16.03.17 00:49:48)
öyle "bence şu olurdu bu olurdu" ile olmaz.

mesleği toplumsal analiz olan profesyonellerin bilinçli tahmini yağma, tecavüz, cinayet ve toplu intihar şeklinde.

tanrıya inanç oranının gerçekte ne kadar düşük olduğu, ölüm zamanı kesinlik kazandıkça ortaya çıkıyor. çoğu kişi aslında bu dünyada yaptıklarının sorumluluğunu öteki dünyada alacağını düşünmüyor. ölüm cezasına çarptırılan veya hastalık sebebiyle ne kadar ömrü kaldığını bilen kişilerde görülen bir şey bu, tanrı olgusuna isyan ve hayattan son anda keyif alma isteği. tabi ki daha da inançlıya dönüşenler de var ama eğilim bu yönde. hastalıktan ölecek kişiler tecavüze yönelmiyor çünkü bu dünyada bile son zamanlarını hapiste geçirmek istemiyorlar, yine de önceden içki içmemiş adamın içki içtiği, dindar olan kişinin tanrıya küstüğü çok görülüyor.

polis veya otoritenin gücünü kaybedeceği, herkesin öleceği bir felaket önceden bilindiğinde yağma ve tecavüzün artacağı, insanların son anlarda yapmak istedikleri şeyleri engelleyen olursa cinayet işlemeye çekinmeyeceği öngörülüyor.

toplu intihar olayı da daha çok "o anı yaşamamak" için değil, herkesin ölmesine karar veren "tanrı"yı memnun etmek için ölümü kabul ettiğini ispatlama yöntemi olarak seçilen bir ibadet şekli. metafiziğe eğilimli insanlarda görülebilecek bir ibadet, oruç tutarak kendini aç bırakmak gibi, ölüm emrini veren tanrıya onun emrini kabul ettiğini gösterme şekli.
  • harzem  (16.03.17 01:04:22 ~ 01:06:09)
ray bradbury bunun öyküsünü yazmış.

kebikec.blogspot.com.tr
  • thewizardofearthsea  (16.03.17 01:12:34)
Lars Von Trier, Melancholia der geçerim.

  • siyah giyen adam  (16.03.17 01:22:15)
duble iskender yerim

  • mythralioz  (16.03.17 01:49:16)
macfit'ler bi boşalırdı, bi rahatlardı ortalık.

  • kaichi  (16.03.17 02:09:29)
  • utkumon  (16.03.17 03:02:16)
"Herkes sevdiklerine koşar, vedalaşır ve birlikte kaderlerini mi beklerdi?"

şu olay için böyle bişey olsun isterdim ha. sevdiğimle el ele, üzerimize tüm endamıyla doğuverecek olan o kızıl yuvarlak koca cismi izlerken fonda the great gig in the sky çalması... ölümü kabul edenin dişi kamaşsın derdim
  • isimsiz uye  (16.03.17 04:23:43)
haci olay kurgu olsa da mantik hatasi var.

kıyamet kopacaksa, kıyamet tum galaksiler icin kopacagina inanıyoruz. fakat sen dunyadan bahsetmişsin. herhalde parasi olan bulunan suyun hurmetine marsa gitmek icin gotunu yirtarlardi. :)
  • blue eyes white dragon  (16.03.17 04:43:43)
O son 24 saati sokaklarda çıplak bir vaziyette dolaşarak geçirirdim.
Kimsenin ziki kalkmaz len öyle bir durumda :))

  • Playground Love  (16.03.17 10:08:57)
Yapamadığım ne varsa yapmaya çalışırdım. Yapılabilecek olanları tabi.En azından son 24 saatim mutlu geçsin.

Dua falan etmezdim. Şunca yıldır inançsızım son 24 saat ya tutarsa diye saçmalamazdım. Ölüp yok olacağım sonuçta.
  • orta buyuklukte bir ulkenin krali  (16.03.17 21:46:18)