İşe Girişte Sağlık Raporu

Selamlar.

Çalışmaya başlayacağım yeni şirket sağlık raporu istedi.

Buradaki duyurulardan gördüğüm kadarıyla bir kısım insan aile hekiminden almış raporu ve ücretsiz. Bir kısım ise 200-250 lira gibi ödemeler yapmış ve devlet hastanesinden veya özel hastanelerden almış tetkikli, detaylı falan.

Aile hekimi veya hastaneden alma seçimi neye göre yapılıyor onu anlayamadım. Başlayacağım yer detaylı bir rapor istemedi. Sadece istenen belgeler arasında sağlık raporu var, gerçi eski şirketim de sağlık raporu istemişti ama "sonra hallederiz" deyip 1 sene rapor götürmeden çalışmıştım.

Aile hekimi veya hastaneden detaylı rapor alma seçimi, işyerinin detaylı rapor istemesine göre mi yapılıyor? Aile hekimleri güncel olarak devam etmekte mi rapor vermeye?

ben daha geçenlerde aldım. aile hekiminden git al. masabaşıysa zaten imzalayıp veriyor hemen. en fazla nefesini filan dinler. şirket de özel bişey yoksa daha detaylı bişey istemez.

  • tepedeki psychedelic adam  (15.03.17 23:10:19)
raporun iceriginde ne isteniyor orasi onemli. akciger grafisi, kan tahlili falan istiyorlarsa devlet hastahanesine gidip yaptirabilirsin.
kurul raporu seklinde alman gerekiyor olabilir hastanenin kuralina gore onu onceden sor.

  • jedilance  (15.03.17 23:43:07)
200-250 lira gibi rakamları verenler şirketlerin şart koştuğu anlaşmalı yerlerden almışlardır. bana da 150 lira gibi bir rakama mal olmuştu geçen sene. kartal kızılay merkezini istemişlerdi. bir dizi test yapmışlardı. ekstra olarak da kadıköyde işitme testi olmuştum. ekstra belirtmedilerse aile hekimi verir raporu.

  • hemsta  (15.03.17 23:43:34)
aile hekimi veriyor tamamen prosedür amaclı isteniyor zaten

  • leo78  (16.03.17 01:00:56)
işe giriş için ben sağlık raporu alıcam deyip hastaneye gidemezsin. osgb'ler yönlendiriyor.
şunu okuyabilirisin
www.devlette.com
  • konskenkova  (16.03.17 01:08:10 ~ 01:10:27)
Çalışan sayısı 10'dan az ise aile hekimi veriyor, ben geçen sene almıştım. Ama mırın kırın ediyorlar, artık bizde değil gibi, 10dan az kişi çalışıyor yönetmelik bu deyince veriyorlar. Daha yüksek sayılarda hastaneye başvurmanız gerekiyor artık.

  • kullanıcıadımbuolsun  (16.03.17 04:11:08)