Bir app'i kaç kişi indirmiş görülüyor mu?

Merhaba,
Bir telefon aplikasyonunu kaç kişinin indirdiğini görebiliyor muyuz? Türkiye'den kaç kişi görebiliyor muyuz?
Ayrıca indirip silmiş olanlar dahil oluyor mu o sayıya? Kaç kişinin telefonunda şu an bulunduğunu görebiliyor muyuz uygulamanın? Kaç kişinin ne sıklıkta girdiğini göremiyoruz heralde di mi?

Mersi.

Cevabı evet olan sorular için nasıl'ını da belirtin lütfen.

uygulamanın geliştiricisi isen görebiliyorsun. google play store dediklerinizi gösteriyor. hangi sıklıkla kullanmayı bilmiyorum. indirip silme, bölge, android sürümü var. google yapıyorsa apple da yapıyordur.

  • latsc  (15.03.17 09:36:33 ~ 12:27:31)
Normal kullanıcı olarak:
Google Play Store'da toplam kaç kişinin indirdiğini görebiliyorsun (yaklaşık sayı). Buna indirip silmiş olanlar dahil.
App Store'da bu bilgi dışarıya açılmıyor.

Uygulamanın geliştiricisi olarak:
Gün başına uygulamanın açıldığı sayı dahi hepsini, iki platformda da görebiliyorsun. Nasıl'ını öğrenmek istiyorsan sorabilirsin.
  • long live rock n roll  (15.03.17 11:56:28)
nasıl ? :)

  • beholderrulez  (15.03.17 12:03:01)
App Store için:
Developer hesabınla login ol: itunesconnect.apple.com
App Analytics
İlgili uygulamayı seç
Metrics
Sol tarafta seçebileceğin istatistikler var. Yanlarındaki soru işaretine tıklarsan ne anlama geldiklerini görürsün.
Grafiğin üzerinde tarihe göre filtreleyebilirsin. View By ile bölgeye göre dağılımları görebilirsin.

Google Play için:
Developer hesabınla login ol: play.google.com
İlgili uygulamayı seç
İstatistikler
Tablonun üzerinden istediğin istatistiği seç
Tablonun altında ülkeye, cihaza göre vb dağılımları görebilirsin
  • long live rock n roll  (15.03.17 12:57:50)