Kahvaltı önerisi

Selamlar herkese

Her gün aynı şeyi yemekten sıkıldım ve ekmeği kahvaltıdan çıkarmayı düşünüyorum ama yerine koyacak şey bulamadım. Sağlıklı kahvaltı öneriniz var mıdır acaba?

Yulaf ezmesi ve sut

  • Traveller  (14.03.17 23:20:36)
Yumurta+ sevdiğiniz her türlü peynir+ zeytin+ biber/maydanoz (lif içeren herhangi sevdiğiniz besin)+ ceviz /fındık

Bu sabah peynir yerine labne+avakado ekledim; ekmek yok en az 14-15'e kadar acıkmama garantili.

Hatta akşama kadar başka öğün yapmayacaksanız kahveye 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı + tereyağı da katabilirsiniz.
  • neferkitty  (14.03.17 23:22:10 ~ 23:24:12)
Müsli? veyaa haşlanmış yumurta olabilir bi de avokadolu bi şeyler olabilir. Hepsi de iğrenç boşver ekmeğe devam et, fıstık ezmesi al göm ekmekle.

  • ave maria  (14.03.17 23:22:16)
ekmek yerine ceviz, kavrulmamış badem, fındık yiyebilirsin

  • dreadplayer  (14.03.17 23:22:29)
Bir tane haşlanmış yumurta kesinlikle.

  • dissendium  (14.03.17 23:22:33)
TArçınlı elma +ceviz

  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (14.03.17 23:26:47)
@neferkitty +1 3 yumurtadan omlet ya da haşlayacaksam 2 tane, peynir, zeytin, salatalık, 4-5 tane ceviz. Bu ekiple ekmeğe gerek kalmadan saatlerce tok duruluyor. Mısır gevreği falan yemeyin sakın şeker dolu onlar hep. Evet diyet ürünü olduğunu iddia edenler bile.

  • voyager 1  (14.03.17 23:28:20)
müslilee gerçekten sağlıklı değiller
yulaf ezmesi kuru meyve ve yogurt karışımı sütlü olandan daha doyurucu olabiliyor. benim en çok tükettiğim üçlü. bazsn kaseye yumurta kırıp içine biraz peynir atıp 1 dk mikrodalgaya koyuyorum sufle gibi oluyor cok lezzetli ve pratik

  • blacksky  (14.03.17 23:30:59)
sahanda yumurta+közlenmiş mantar (tost makinesinde közlüyorum) ikilisine bayılıyorum ben. epey de tok tutuyor.

  • ma ya  (14.03.17 23:43:17)
haşlanmış yumurta +1

omlet

üşenmezsen zamanın varsa krep
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (14.03.17 23:45:13)
her sabah muhakkak 2 yumurta yiyorum. haşlanmış bazen insanı sıkıyor. su aralar favorim göz yumurta. az tereyağında, yağsız da o olabilir, kısık ateste ve kapağı kapalı pişmeli. bu şekilde sarilari da tam pişmiş oluyor, tabii öyle seviyorsaniz.

bir de bence zeytin çok etkili acikmama konusunda. yediğim günlerde 20 tane falan yiyorum kahvaltıda ve baya bir süre acikmiyorum.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (15.03.17 00:21:40)
Çeşitli yumurta tariflerine bakman lazım, bir de et ile aran iyiyse kavurmalı-pastırmalı-sucuklu-kıymalı yumurta falan güzel alternatifler. Ekmeğe benzer birşey olacaksa alternatif kek tariflerini -beyaz un ve rafine şeker içermeyen vs.-incelemeni tavsiye ederim.

  • candanag  (15.03.17 01:09:25)
Ben de konu açılmışken bi şey sorayım :) öğün aralarında Eti form türü şeyler faydalı mıdır? Yani ceviz badem yoksa onunla geçirsek olur mu?

  • hede hodo  (15.03.17 01:32:30)
ekmegin alternatifi cevizdir.

  • galandar kostumu  (15.03.17 01:41:43)
yumurta,yulaf ezmesi, azcık cheddar biraz da sütle omlet yapabilirsin.cheddar opsiyonel.
hatta seviyorsan icine avakadoyla keci peyniri koyup taco seklinde gömmeni tavsiye ederim.

  • imnotsureabout  (15.03.17 01:48:02)
yumurta+ yeşillik
yulaf+ yogurt+ elma+ muz+ tarçın (ben genelde bunu yiyorum hafta içi işe gitmeden önce)
kuruyemiş
avokado
lor peyniri

Eti form tarzı şeyler sağlıklı değiller.
  • sopiro  (15.03.17 08:35:19)
Ben de ekmek yemiyorum, ama kahvaltimi is yerinde yaptigim icin yumurta kokan yumurtalar (mesela haslanmis) goturemiyorum. Benzer durumdaysan soyle doyurucu bir peynir topu tarifi var: instagram.com yalniz burda kitir kitir oluyor demis ama benimki kitir kitir olmuyor, disi hafif kitir ici yumusak. Domates salatalikla yiyorum sabahlari, icerigi dusuk karbonhidratli ve yuksek proteinli oldugu icin tok tutuyor. Ben bu tarife ek keten tohumu ve corekotu da koyuyorum, cevizi de 1 kasik yulaf ezmesiyle cekiyorum.

  • saçdemeti  (15.03.17 09:06:34)