kısır faciası

sevgili sözlükçüler selam öncelikle;

direkt konuya giriyorum, kısır yaptım ve lapa oldu biraz. daha doğrusu mercimek köftesi gibi oldu:/

o kadar yağ döktüm bana mısın demiyor acayip sinirim bozuldu napayım ben bunu ya nasıl düzeltebilirim?

suda çok bekletmiş olabilir misin? iflah olmaz heralde bu saatten sonra. yağı basıp iyice bayma bi de.

  • elorelia  (14.03.17 17:11:44)
of olabilirim :(

böyle mi yencek şimdi bu tüh.
  • buneperhizwhatisthis  (14.03.17 17:13:48)
e onu kavanozla yarin corba yaparsin. yensini yap simdi.

  • jimicik  (14.03.17 17:25:07)
tam bi facia :(

düzelmez bu saatten sonra, tadı güzelse böyle götürün.
  • eindaclub  (14.03.17 17:56:31)
ya görünüşü lapalığı falan boş iş, tadı güzelse yemek yemektir. eğer ev kadınlarının olduğu mahalle günüde ikram etmeyecekseniz çok da fark etmez gömün gitsin

  • nundu  (14.03.17 18:25:50)
koca bir leğen kısır var zaten daha da bulgur koyarsam dağlar kadar kısır olcak. sakladım azar azar kendim yiycem ağlayarak:(

çok teşekkürler cevap yazan herkese :'(
  • buneperhizwhatisthis  (14.03.17 18:53:36)
Kısırın kötüsü olmaz. At kutulara çıkarıp yersin sonra. Ay lav kısır <3

Bir de ilk defa deneme yapıyorsanız miktarları ufak tutmakta fayda var.
  • chitosan  (14.03.17 19:09:52)
tane tane olsun isterken biraz birbirini tutan bir yapıda mı oldu, yoksa cıvık mı oldu?

off canım çekti ben zaten tane tane kısırı değil, biraz birbirini tutanı severim. cıvık değilse öyle götürün, moralinizi de bozmayın.
  • kibritsuyu  (14.03.17 20:40:42)
büyükçe bir süzgün varsa koy içine bir saat dursun arada alt üst kaşıkla da her yerindekiler aksın.

domates mi koymuştun? eğer koyduysan aklında olsun bundan sonra domatesi hemen yemeden önce ekle, yaparken eklersen çok sulandırır.

suyu da çok koyma ıslatırken, koy karıştır, baktın hala diri yerler var biraz daha koyarsın, toptan su koyma.
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (14.03.17 20:43:36)