[]

avukat arkadaşlara bir soru; avukat hesap blokesi

kira yüzünden iş yeri sahibimiz ile sorun yaşadık ve avukata vermişti. 3 ay kirayı ödememiştik. daha sonra iş yeri sahibi ile anlaştık ve 24 bin tl lik kira borcunu ödedik iş yeri sahibi de avukata davayı çekmesini söylemiş. son durumda avukat ücret olarak 7 bin tl masraf çıkarmış ve banka hesabıma 61.000 tl bloke koymuş.

avukat pazarlığa hiç yanaşmıyor ben 7.000 tl mi isterim diyor, şimdi bu masraf normal bir tutar mı ? ya da banka hesabıma bu şekilde bloke koyabiliyor mu ? ne yapmam lazım ?


 
Icra dosyasına bak, orada 7bin tl resmi olarak hesaplanmistir ancak o şekilde haciz işlenir. Önüne gelen kafasına göre haciz işleyemez banka hesabına. 7 binin açıklamasını ilgili icra dosyasında görürsünüz zaten.


  • cabiday  (13.03.17 21:56:29) 
@cabiday, olay geçen ay oldu haciz hemen yapılmışmıdır ? haciz olmadan banka hesabına bloke koyamıyorlar mı yani ?


  • oscar  (13.03.17 22:00:59) 
Sizin bloke dediginiz şey haciz zaten, kesinleşmiş bir takiptir.


  • cabiday  (13.03.17 22:01:48) 
@csbiday 24 binlik kira için 7.000 masraf normal mi peki hocam ?


  • oscar  (13.03.17 22:07:35) 
Normal
bir yıllık toplam kira bedeli üzerinden hesaplanır kira alacağından kaynaklı ödeme emirlerinde ücreti vekalet

  • avalist  (13.03.17 22:26:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.