[]

Eski mimari ile ilgili bir entry arıyorum

Doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum ama ekşide eski mimari ile ilgili bir entry okumuştum. Günümüze kadar gelen eski yapılanmalardan fotolarla çok güzel bir entry yazmıştı bir yazar arkadaş. İlgimi çeken şeyse o zaman bir köşk/hastane/bina yapımı sırasında işçilerin ve mühendislerin konaklaması için yapılan güzel bir binadan bahsetmesiydi. İşçiler için yapılan bina bile şu andaki mimari anlayışımızdan çok çok güzeldi. O bina neydi neredeydi bulamıyorum. Aynı entryyi okuyan başka birileri vardır mutlaka. Kafama takıldı ve çıldırmak üzereyim. Bilen biri linkini atabilirse çok sevinirim.
 
taşkışla olabilir mi?


  • sameidiot  (13.03.17 22:01:37) 
Hayır hocam Taşkışla değildi. Esasen buna benzer bir binanın yapımında işçilerin veya mühendislerin "madem kalacağız bir süre, şuraya bizim için konaklamalık bir şey yapalım" diyip yaptığı bir yapıydı.


  • cam altinda uyurken circir olan kebelek  (13.03.17 22:17:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.