Hobileriniz var mı?

Selam,

hayatımda hiç ciddi manada hobim olmadı. Hobisi olanlara bazı sorularım var belki benim gibilere ilham olurlar. 5 soru fazla ama istediklerinizi cevaplayabilirsiniz.

1. Hobiniz nedir?
2. Ne zaman vakit ayırıyorsunuz? Haftaiçi mi hsonu mu yoksa belirsiz zamanlarda mı?
3. Size ne kattığını düşünüyorsunuz?
4. Maddi kazanca dönüştü mü? (para için yapılmaz tabii ama belki yan getiri olarak)
5. İleride ciddi manada hayatınızın merkezinde yer alır mı?

1-bisiklet
2-her daim
3-bacak/kalça birde işte sağlık falan
4-evet son 6 7 yıldır gelir elde ediyorum.
5-şu anda da öyle.
  • Bowie  (13.03.17 00:09:33)
Kuksa yapıyorum.
Canım sıkkın olduğunda imdadıma yetişiyor.
El becerimi geliştiriyor ve huzur veriyor.
Satmayı düşünmedim fakat iyi bir ağaçtan oyulmuş güzel işçiliğe sahip bir kuksanın 300 tl kadar ettiğine şahit oldum.
Kendi el işçiliğinizle yaptığınız bir şeyi başkalarına hediye etmek güzel bir şey sanırım uzun yıllar daha uğraşacağım bir hobi fakat hayatın merkezine konacak gibi değil neticede bardak yapıyorsun dimi:)
  • tito  (13.03.17 00:10:56)
taş ev maketi, fitness, psikoloji

ayırdığım vakit değişiyor. ortak özellikleri kendimi anlamama/tanımama yardımcı olmaları. maddi kazanca dönüşmedi. hayatımın neresinde yer alırlar bilmiyorum, herhangi bir şekilde içinde yer almalarını umuyorum sadece.
  • otonomo  (13.03.17 00:15:27)
Spor ve grafik tasarım(photoshop ve illustrator)
Vakit değişiyor neredeyse her gün
Zevk alıyorum rahatlıyorum
Maddi kazanç için yapmam. Grafik tasarımcı olmak istemem daha sayısal işleri seviyorum
Spor için evet ileride de yapmak için vakit ayırmaya çalışıcam. Yaş ilerledikçe yogaya sarabilirim muhtemelen.
  • jazzabel  (13.03.17 00:32:00 ~ 00:32:54)
1-spor (bisiklet, yüzme, koşu, fitness), edebiyat, sinema, piyano, müzik.
2-eğer çalışmıyorsam büyük ihtimalle bunlardan biriyle meşgulümdür. hafta içi, sonu fark etmiyor.
3-çok şey ama uyukluyorum, yazasım yok.
4-henüz hayır. belki sporla, edebiyatla ilgili olarak ya da çok zayıf bir ihtimal müzik yaparak para kazanabilirim. sinemanın okulunu okuyorum, maddi kazanca dönüşme ihtimali en yüksek olan haliyle bu.
5-hepsi yer alsın isterim ama gerektiğinde fire verebilirim.
  • filteria  (13.03.17 01:08:59 ~ 01:47:16)
Puzzle yapmak,
Belirsiz zamanlarda yapiyorum, ama başladığım bir puzzle ise neredeyse hergün uğraşıyorum,
Düşünce açısından beni rahatlatıyor, sevdiğim bir müzik listesi açıp parçaları ararken sabrımın da geliştiğini hissediyorum,
Sanırım hayatımın ilerleyen dönemlerinde de yer alacak.
**
Tenise başladım geçen aylarda,
Haftada iki kez oynuyoruz, beni dinç tutuyor, öğrenmeye devam edip ilerleyen zamanlarda da oynamayı istiyorum.
**
Fotoğraf çekmek,
belli bir zamanı yok, yeni yerleri farklı açılardan görmem konusunda beni meraklandırıyor ve sanırım hem çekmeye hem de öğrenmeye devam ettiğim için sürekli uğraşacağım.
  • antikitleruhlu  (13.03.17 01:16:07 ~ 01:17:11)
1. Karate-Do
2. Haftada üç gün antrenmanım var ama yoğun olunca hepsine gidemiyorum.
3. Sabır, dayanıklılık, hızlı hareket etme, hızlı karar verme, konsantrasyon, yön algısı, bedensel zeka, sakinlik, hayat görüşü.
4. Şu an için dönüşmedi. Tamamen vakit ayırdığım bir şey olsa rahatlıkla dönüşür. Kulüpteki sporcuların birçoğunun düzenli maaşı var ama geneli her hafta sonu maça giden, uçağa atlayıp ilden ile, ülkeden ülkeye şampiyona için gezen kişiler. Benim o kadar vaktim yok.
5. Antrenör ya da hakem olma şansım var. Kendimi geliştirirsem olabilir. Ama ben prensip olarak hiçbir şeyi hayatımın merkezine koymam.
  • dissendium  (13.03.17 01:28:23)
1. çizim, fotoşok ile bir şeyler tasarlamaca
2. genelde kafama göre, ne zaman eserse ya da aklıma güzel bir fikir gelirse
3. hayal gücü, görsel çeşitlilik
4. evet
5. olabilir, memnun da olurum.

spor yapmak hobi gibi gelmiyor bana, yapılması gereken bir aktivite gibi.
  • Apocalypse  (13.03.17 01:32:03)
1. Tiyatro
2. Hafta sonu kursa gidip hafta içi de okumalar ve çalışmalar yapıyorum.
3. Beni mutlu ediyor, özgüvenimi arttırıyor, hayata ve sanata olan inancımı tazeliyor, beni heyecanlandırıyor, insanlarla olan iletişimimde kendimi rahat ifade edebilme konusunda başarıma katkı sağlıyor, gündelik hayat meşgalelerinden uzaklaştırıyor, eğlendiriyor, haz veriyor.
4. Maddi kazanca henüz dönüşmedi ama bir noktadan sonra dönüşebilir.
5. Hayatımın merkezinde yer almasını ve asıl mesleğimin tiyatroculuk olmasını isterdim ama ne yazık ki Türkiye şartlarında bu mümkün değil. Yine de mümkün mertebe hayatıma dahil etmeye çalışacağım.

Ek olarak; zevk aldığın ve seni gerçekten mutlu eden en az bir hobin mutlaka olsun ve onun için gerçekten çabala. Hayat kalitene ciddi şekilde katkı sağladığını göreceksin. Sevgiler...
  • fragile lady  (13.03.17 02:00:12)
1. Yazıyorum. Daha doğrusu yazmaya çalışıyorum. Ne kadar iyi de olsam, kötü de olsam; tam anlamıyla bu eyleme vakıf olduğumu söylemek benim haddime değil çünkü.
2. Ne zaman bir şeyler kıpırdanırsa, o zaman yazmam gerekiyor. Tuşların başında boş boş oturduğum da oluyor, sebepsizce oturuyorken bir anda yerimden fırladığım da. Maalesef pek düzenli bir alışkanlık değil bu.
3. Daha farklı bakıyorum her şeye. Yazdığım her şey beni değiştiriyor. Yazdıklarıma dair aldığım yorumlar, beni başka biri yapıyor. Giderek genişletiyorum bakış açımı. Kelimeleri daha doğru yerde ve çok daha çeşitli kullanmaya gayret etmeme yol açıyor, sanırım bu da kendimi ifade etme anlamında olumlu bir sonuç doğuruyor.
4. Şimdilik hayır. Birçok yarışmaya başvurdum yazdıklarımla ancak henüz dönmüş değil.
5. Kuvvetle muhtemelen evet, zira şu anda da oldukça önemli bir konumda bu durum.
  • tel tokasini duzelten samuray  (13.03.17 02:06:10)
1) fitness ve resim çizmek,
2) fitness'a haftada üç gün, resime cumartesi günleri
3) fitness: güç, vücut, kafa dinginliği; resim: kafa dinginliği
4) hayır
5) kesinlikle
  • sopiro  (13.03.17 12:03:59)