Wikileaks cia sizintisi

Pek teknolojik bilgisi olan biri degilim ama bu iddia ile ilgili birsey soracagim.
Hakaten boyle bir durum var ise simdiye kadar hic mi kimse veya kurum kullanmadigi halde internetindeki belirsiz veri trafigini farketmez. Sonucta bi upload olacak degil mi. İllaki bilen birisine denk gelir farkeder bu durumu. Wikileaks olmasa farkedilemeyecek mi yillarca?

www.diken.com.tr

Bilgisayarının şebekeye elektriğine bağlı olması bile yeterli. Onun için askeri karargahlarda odaya giren elektrik hattına jammer gibi vazife gören cihazlar yerleştiriyorlar. Şimdi adını hatırlamıyorum ama Aselsan üretiyor.

Bu geçen sene çıkmıştı sanırım. intel'in bazı cpu'larının dışarıdan otomatik olarak uyandırılabilip; bilgisayar açıldıktan sonra da verilere falan erişme olanağı olduğu ortaya çıkmıştı.

Yani senin bilgisayarından bilgi çalmak isteyen olursa ruhun duymayabilir.
  • malheiros  (12.03.17 23:43:35)