tirbüşonsuz şarap açmak

YOtuubeda gördüğüm bir kaç yolu denedim. anahtar bıçak vs gibi. İşe yaramadı.

Her şarabın mantarı, şişe ağzı farklı. Ondan dolayı işe yaramıyor diye düşnüüyorum yoksa gayet iyiydim bence :D

sizde var mı işe yarayan metotlar, tirbüşon almak istemiyorum.

www.hepsiburada.com

bu tarz anahtarlık şeklindekiler işe yarıyor mu mesela?

Tornavida saplayıp yukarı dogru çektirebilirsiniz. Ancak dikkat etmek gerekir çok bastıŕırsanız mantar şisenin içine kaćar

  • delicevat  (12.03.17 16:10:57)
Tekelcilere git rica et verirler. anahtarı yan sokunca olması lazım aslında

  • gozu acik sevisen yahudi  (12.03.17 16:11:26)
Ayakkabının içine koyup ayakkabının topuğunu duvara birkaç kez vur, hazır.

  • angut herif  (12.03.17 16:13:40)
ince uzun olan, sivri uçlu anahtarlar işe yarar aslında, ama zahmetli oluyor biraz tabii.

arkadaşlarla sahilde içeceğimiz zaman mantarı çıkaramıyorsak içine iterdik çözüm olarak.
ama tabii şarapla birlikte mantarın da tadını alıyorsunuz o zaman.
çok kaliteli bir deneyim değil yani.
öyle salaş ortamlarda sorun olmuyor gerçi.
  • blatta hiberna  (12.03.17 16:17:53)
ekmek pıçağını 45 derecelik açıyla mantara sok.
sonra keskin olmayan tarafına doğru ittirerek yavaş yavaş çevir.

  • feel the blanks  (12.03.17 16:31:21)
uğraşmaya değmez git ver 7 lira al bir tane.

  • catch the arrow  (12.03.17 16:32:45)
vida varsa tornavidayla mantara vidala, pense veya benzeri bir aletle çek.

  • luchetti  (12.03.17 17:20:45)
Anlatilanlarin hepsinde sarap sisesiyle bogusacaksin,tirbuson sevmiyorsan sarap pompasi al,senelerdir kullanirim en guzel yontemdir.sifir zararla mantari cikarabiliyorsun.

  • duptıs  (12.03.17 17:52:25)