çok fazla konuşan ve yüksek sesle konuşan insanlardan tiksiniyorum

bunu nasıl aşabilirim. çünkü aşmam lazım çünkü insanların en az yarısı böyle. kendi akıl sağlığımı korumak için bir şeyler yapmam lazım yardım edin.

benimki de öyle işte çıldırıyorum ama susturma hakkım olmadığını düşünüyorum açıkçası.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.03.17 23:21:16)
bu tam olarak benim cümlem :) bi de çirkin seslere de (ezan bağırması) biraz hassasım. aktif ya da pasif çözümler var ama uygunluğu duruma göre değişiyor. aradığın büyü gibi bişey olmamalı, farklı durumlara farklı teknikler geliştirmelisin. mesela 3 kulaklığım var benim yanımda taşıdığım.

  • neynep  (11.03.17 23:24:06)
işte ama illa benimle konuşması gerekmiyor ki. atıyorum bir masada veya bir ortamda topluca oturuyoruz. a b ile c d ile f,g ve h de kendi arasında konuşuyor olsun ama a ve b ikilisinden a o kadar bağırarak konuşuyor ki kendi konuştuğumuzu zor duyuyoruz bazen. hacı az sessiz insan ol diyecek samimiyet de yok. o zaman çıkmaza giriliyor işte. yoksa daha önce insan susturmuşluğum var baya ama arkadaşımsa.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.03.17 23:25:27 ~ 23:26:04)
yüksek sesle konuşan insanların kulaklarında sorun olduğunu düşünüyorum ve karşılaştığımda doktora görünmelerini söylüyorum.

  • nocturness  (11.03.17 23:29:47 ~ 23:44:16)
o a'nın allah belasını versin öncelikle. o a'nın konuştuğu konuda bi yorum yapabilirsin, "abi sesini çok net duyuyorum aramızda 5 km olmasına rağmen, ama istersen yorulma, magafon olacaktı şurda" diyebilirsin.
çaktın köfteyi?

  • neynep  (11.03.17 23:32:29)
neynep + 1

Ayrıca 'o a'nın allah belasını versin öncelikle' yorumuna da kahkaha attım ve içtenlikle katıldım.

Ben de yüksek sesten ve yüksek sesle konuşanlardan çok rahatsız oluyorum. Hani, ara sıra insanın sesi yükselir ayrı konu da, düşüncesizlik derecesinde ses yükseltenlerden ben de rahatsızım. Bu tarz durumlarda neynep'in dediği 'Abi, azıcık yavaş konuşsan da birbirimizi duysak' gibi şeyler söylendiğinde bir süreliğine sakinleşiyorlar en azından. Bir de A'ya da çok yüklenmeyelim şimdi. Duymayan insanlar bağıra bağıra konuşabiliyorlar. Belki kulaklarda bir sıkıntı vardır.
  • aychovsky  (11.03.17 23:48:22)
Ben de sinir oluyorum. Calistigim yerde bana en uzak noktada oturmalarina ragmen konustuklarinda kendi sesimi duyamadigim iki tip var mesela ve genelde de cok konusuyorlar :/ henuz bir cozum bulamadim ben, sadece bazen saka yollu cok gur sesle konustuklarini ima ediyorum.

  • saçdemeti  (12.03.17 10:14:08)