Diş kırılması, ne yapmalı? (Uyarı: Capsli)

Selamlar, bir diş kırılması problemi var. Yarısı yok. Diş hekimi buraya ne yapar, ne yapılır, görüntü olarak bu şekilde mi kalır? Kaç para olur tahmini? Zor bir işlem mi olur bir de?

Teşekkürler.

Kardes foto cok kotu. Fotoyu gormemis gibi yorum yapayim.

Pulpa aciksa kanal tedavisi yapilacak gibi gorunuyor. Curuk var gibi cunku. Bir de bir an evvel giderse daha iyi olur. Ha zaten kanal tedavili bir dis ise kaplama yapilmasi uygun.

Kompozit dolgu yapilabilir.
Goruntu olarak bu sekilde kalmasini istiyorsa kalir tabi.

Zor derken? Birkac seans olur tabii. Hekime zor olcak bir sey degil onu soruyorsan.

Pahasi da yaptiracagin yere gore degisir. 150 ile 2000 tl arasinda yapilacak seye gore degisir.
  • bir ileti paylastim  (11.03.17 22:08:24)
@bir ileti paylaştım, kırılmadan önce de dolguluymuş diş sanırım.

  • head over heels  (11.03.17 22:10:00)
Sadece dolgusu mu düşmüş yani? Kanal tedavili miymiş dişi?

  • bir ileti paylastim  (11.03.17 22:10:34)
@bir ileti paylaştım, sadece dolgu değil, dişin de bir kısmı düşmüş, kanal tedavi değilmiş, sadece dolgu.

  • head over heels  (11.03.17 22:13:32)
İki ihtimal var diyelim. Birincisi sadece dolgu yapılır. Özelde 250-500 arası.

İkinci ihtimal kanal ve dolgu olur. Kanal da ilave 500 falan ekle işte üstüne.
  • bir ileti paylastim  (11.03.17 22:20:51)
Resmi acamadim.yıllar önce kök disim kırılmıştı ve Dr dolgu yaparak kurtarmıştı işi. Geçen yıl o dolgu düştü,tekrar gittim bi dolgu daha yaptı.idare edene kadar böyle gidecek. Umarım sizin kide dolgu ile kurtarılır.

  • brnbrs  (12.03.17 00:04:50)
kırık için üç şey var:

0) eğer kırılan parça sizdeyse, ya da arkadaşınızdaysa, dişi su ile temizleyip, süt içine atıp bir doktora gidin
1) dolgu : normal kompozit dolgu kurtarmazsa , inley onley dolgu var, ama fiyatı pahallıdır.
2) bonding : kompozit lamina diye geçiyor , kırılan kısıma yapıştırılan kompozit madde diyelim
3) kuron : kırık çok büyükse (ve sizin dolgu da varmış) yani artık dolgu kurtarmıyorsa köke bağlanacak yeni bir kuron yapılabilir

fiyat sıralaması da aşağı yukarı 0 dan 3 e doğru artar, kurona karar verilirse, kuron tipine göre fiyat metal bağlantılı poselen, zirkonyum porselen, empress porselen olarak artar. yanda olduğu için en iyi fiyat performans zirkonyum olacaktır.

geçmiş olsun

(bkz: http://www.istanbuldent.com.tr/kirik-dis.html )
(bkz: http://www.istanbuldent.com.tr/bonding-kompozit-lamina.html )
  • doraemon  (12.03.17 00:34:07)