1 adet ne demek sorusu

Selam

Sözlükteki tanımlarımı takip eden yazarlar görmüştür, yakın zamanda sevdiğim birine üstü kapalı evlenme teklif ettim. Kibarlıkla reddetti, rahatladım falan, sorun yok.

Son birkaç gündür bana dokunuyor bu arkadaş, belime koyuyor elini. İçgüdüsel bir şey olduğunun farkındayım. Eakiden daha sert davranırdı şimdi çok daha yumuşak ve saygılı. Daha bi özenli gibi. Fakat bugün herhangi bir konuşma esnasında "açım ben yaa" diyerek yüzüne baktım, baktı baktı baktı yanağımı sevdi "tatlılıııkk!!" gibi şeyler söyledi. Sonra bi anda ve yanımızda başkaları varken "sevgi istiyon ama yok işte öküzüm ben öküz" dedi. Ben de "onu demiyorum açım diyorum yahu" diye çevirdim lafı. Sonra da öyle bişey yok dedim. Biraz sonra bi tenha zamanda söyledim, bir daha öyle düşünme, öyle bir beklentim yok dedim. Yerinde davrandığımı düşünüyorum.

Peki bu insan niye böyle davranır? Ne diyo bu?

"iyisin, tatlısın, cicisin, ama o kadar" demek istiyor sanırım.
yani daha fazlası yok gibi.

  • blatta hiberna  (11.03.17 13:38:47)
İlgi iyi ilgi hoş fazla uzaklaşma diyor. Bencil türk kızı işte. Başkasına yazsan kafayı yer

  • hasmetizm 2046  (11.03.17 13:50:26)
Ha tabi kız olan sen isen cevap daha basit. İnanma seni...

  • hasmetizm 2046  (11.03.17 13:51:28)
benim fikrimi sorarsaniz ben gercektensevmiyor hatta yedekte bile tutuyor diyebilirim. yani suan sevgili olabilirsiniz belki ama sevdigi birini buldugu anda sizi birakacagina emin olabilirsiniz

  • yeni dunya duzeni  (11.03.17 14:41:54)
Senden etkilenmeye başlamış çok net

  • benaslindayohum  (11.03.17 15:37:59)
Bir kadın bir erkeğe evlenme teklifi hiç bir zaman etmemeli. Cinsiyetçi kalıpları ben de sevmem ama bu kadarı çok fazla. Yol yakınken iletişimi kesin. Oyuncak panda muamelesi yapması yakındır.

  • basubadelmevt  (11.03.17 15:43:10 ~ 15:45:45)
@basubadelmevt

Bunu bir taviz olarak veya bir çaba olarak yapmamıştım. Sadece duygularımın ve niyetimin karşılığının ne türde olduğunu öğrenmek istedim, eğer oluru varsa ve samimi olduğu hissine kapılırsam zaten olayı başlatmış olacaktım. Yani benim teklifim yeterli değildi. Bu sadece ümitli bir soru işaretinin cevabını almaktı.
  • yaren  (11.03.17 17:06:25)
Evet deseydi evlenecek miydin

  • benaslindayohum  (11.03.17 19:39:51)
çok doğru yapmışsın, böyle devam. bildiğin ilgi ve özgüven deposu yapmaya çalışıyor seni işte. biraz daha koş peşimden derdinde.

  • tughan  (12.03.17 02:30:58)
@benaslindayohum

Evlenecektim evet.

@tughan

Doğru yaptım. O ihtiyacını karşılamaktaysa ben de ihtiyacımı karşılıyorum. Sevmek benim için ihtiyaç. Sevgimi göstermek ihtiyaç. Gerektiğinde sınır belirtmek, tepki göstermek de öyle. Hele ki ona çok da lazım. Bu boş bir iletişim değil. Sadece kendim için dengeyi tutturmak benim işim elbette, bunu da ben sağlarım.
  • yaren  (12.03.17 10:28:28)