YDS giremeyenler için KPSS A hakkında

Ben bu dönem yds sınavına başvuruyu kaçırdım malesef ama geçen sene ilkbahar sınavına girmiştim.

2 yıl geçerliydi sanırım o sınav, bu sene kpss a ya girince puanlarım hesaplanır mı gçen seneki yds ile?

2017 itibariyle arti yds isteyecek herhalde.

  • blue eyes white dragon  (10.03.17 22:31:23)
@ama ösym sitesinde yds ye girmeyen adayların kpss a puan türü hesaplanmayacaktır falan diyor. ben geçen sene girmiştim yds ye. işe yarar mı ki :/

  • denizaya  (10.03.17 22:37:38)
@Evet ilkbahar 2016 yds ye girmiştim. geçen sene kpss a dan 82 aldım öyle kaldı. bu sene 85 üstüne çıkardımdiyordum ama yds başvuruyu nasıl olduysa kaçırdım, şoktayım. te ümidim şu bilginin doğrulanması.

  • denizaya  (10.03.17 22:43:52 ~ 22:44:13)
geçen yıl aldığın YDS puanın, eğer ki kurumlardan istenirse, her türlü geçerli olur bence. dışişleri için bile 2015 yds puanı başvurmak için yetiyordu 2017 Şubat'da.

  • sporty  (10.03.17 23:07:50 ~ 23:08:31)
KPSS a puanın geçmiş YDS puanın ile hesaplanir. Hatta yeni sınava girip düşük alsan bile önceki yüksek puanın ile hesaplanir.

  • elorelia  (10.03.17 23:09:30)
3 ocak 2017 tarihinde aciklama yapti osym.
(bkz: 3 ocak 2017 ösym'nin kpss puan türü değişikliği)

dokuman.osym.gov.tr

2016 puani 1 yil geçerli olacagi icin 2017 aciklaninca 2016 puani geçerliliğini yitirecek. yenibsistemde de yds olmadigina göre ayri yds sizin isinizi görür.
  • blue eyes white dragon  (10.03.17 23:59:33)
@ O zaman çalışmayı bırakmıyorum?!

  • denizaya  (11.03.17 01:23:03)
2016 kpss öncesi arkadaşlarım puanların geçerlilikleri 1 yıl dedi. 2017 açıklanana kadar olacak başvurularda kpss öncesi yds ile hesaplanan puanlarla açılacak ilanlar tabiki de olabilir. fakat 2017 için böyle bir açıklama yapıldıktan sonra anlaşılan kpss öncesi yds'ye gerek yok(zorunlu değil). fakat bu demek değildir ki kurumlar yds istemeyecek. varsa durumunuz en kısa sürede e-yds ile de bir puana sahip olmanız.ki ilk mesajınızda belirttiğiniz üzere yds puanınız varmış. yds'nin geçerlilik süresi de 5 yıl zaten. o zaman sıkıntı yok.

  • blue eyes white dragon  (11.03.17 14:27:54)