Düşük kalorili içki

Merhaba,

Düşük kalorili uzun içimli içki neler var?
Normalde bira veya cider içiyorum ancak onlar kalori bombası. Cider şeker küpü.
Votka viski gibi içkilerin kalorisi az da onlar da sert olduğu için uzun içimli olamıyor.
Böyle arkadaş ortamında 3-4 saatte içilebilecek bira, cider civarı alkollü ama çok göbek yapmayan içki veya kokteyl ne tavsiye edersiniz?

Teşekkürler

şarap?

  • babilbaligi  (10.03.17 13:06:03)
onu belirtmemişim pardon, şarap sevmiyorum :/

  • senolll  (10.03.17 13:16:43)
içkinin mantığına ters sorunuz. içkideki enerjiyi veren şey (şeker içerenler likör vb hariç) "alkol" zaten. düşük alkollülerde 6-22 arası derecede alkol var. bunlara "uzun içimli" demişsiniz zira alkolü düşük oldugu için sürahiyle içilebiliyor. yüksek alkollülerde ise %35-45 arası alkol var (viski, vodka, rakı, tekila vb). bunlar size göre uzun içimli değil çünkü sert. e zaten amaç da bunları birkaç tek içmek. ama bu da aynı enerjiyi veriyor çünkü içindeki alkol oranı, biranın 8 katı...

yani hem bardak bardak içeyim. hem de az enerji versin. ama adı da alkol olsun? böyle bir dünya yok. kokteyl ve likörler kolay içimlidir ama içeriği nedeniyle mutlaka enerji verir. düşük alkollüleri çokça içersiniz, enerji verir. yüksek alkollüler zaten yüksek enerjilidir, az içersiniz ama benzer kaloriyi verir. 30luk light bira için, yavaş için; tek çözüm bu.

www.caloriesecrets.net

(en yüksek birim enerjili besin yağ: 9 kalori/gram sonra gelen ise alkol: 7 kalori/gram)
  • 507  (10.03.17 13:24:56 ~ 13:31:23)
uzun içimli içkiden vazgeçmek lazım. mide doldurmuyor, alkol oranı çok iyi, kalori miktarı çok makbul, tekila.. 70-80 civarı kalorisi var.

  • 1980  (10.03.17 14:54:38)
cin tonik olabilir belki.

  • kayranin kedisi  (10.03.17 16:31:14)
şampanya!?

  • babilbaligi  (10.03.17 16:50:41)
İçkide alkol oranı ne kadar yüksekse kalori miktarı da o kadar fazladır.
İçkinin alkol oranını daha fazla seyrelterek ve seyreltme ürününü kalorisizlerden seçerek sorunu halledebilirsin.
Örneğin: Votkayı portakal suyuyla değil de cola zero ile tüket ve karıştırma oranında cola'yı damak zevkine göre ama mümkün olduğunca fazla tut.
Ve yanında fındık-fıstık götürme.
  • oguz altun  (10.03.17 17:05:30)