uçakta yurtdışına bisiklet götürmek

bilgisi deneyimi olan var mı?

  • durbikonusucaz  (09.03.17 19:33:22)
Thy ile taşıdım. Bisikletin ön tekerini, pedallarını çıkardım. Selesini minimuma indirip, gidonu gövdeye paralel hale getirdim. Yani olabildiğince ince bir kutu olmasını sağladım. havalı naylon ve tesisat süngerleriyle sarmaladım. Kutu konusu çok sıkıntılı, bisürü bisikletçi gezdim ama vermiyorlar. Ben de normal kolileri kesip birleştirip tv kutusu gibi bir hale getirip o şekilde kullandım.

Kargoda çok sıkıntı olmuyor. Thy yi arayıp bisiklet için rezeravsyon yaptırmanız gerekli. 3 4 saat ya da ertesi güne sarkan bir süreç oluyor. Rezervasyon onayı için aramıyorlar sizin arayıp öğrenmeniz gerekli. Havaalanına gittiğinizde önce bagaj işlemleri sonrasında size verilen ekstra kargo kagıdıyla thy satış kontuarlarından bu kagıtla ödemeyi yapmanız gerekiyor. Rezervasyon için aradığınızda sanırım kilosunu da soruyorlardı. Ben 100 dolar ya da euro gibi bir ödeme yaptım -tam hatırlayamadım-

Sonra da 2 hafta içinde bisikleti çaldırdım. :(
  • fin  (09.03.17 20:17:08)
dikkatli şekilde uygun kutularda taşıyın.

mümkünse hard shell olsun dışı, geçen sene burada bir eleman ve arkadaşı vardı, bisiklet yarışına giderken kartona sarmışlardı bisikletleri, yamulmuştu, sonra bir ton laf ettilerdi.

güzelce demonte edin, sonra tahta kasa yapın, marangoz 50-100 liraya yapar en fazla.onun içine koyun yumuşak şeylere sarıp.
  • kurnaz  (09.03.17 20:32:47)
Sektör içindeyim,karton Vs ile değil de bu iş için özelleştirilmiş hardcase bisiklet çantaları var, onları kullanın. Her havayolu şirketi ister Pro ister amatör sporcu olsun çanta, koli kimin bakmaz hoplata hoplata taşır onları kargo > uçak arası.

Evoc, Shimano Pro, Siccon gibi markaların hardcase çantalarını inceleyin. Yine de yerel bir bisiklet mağazasına uğrayıp ya da arayıp kutlama yapar mısınız deyin, her zaman kutu olmayabiliyor, gerçi sezon başı yeni modeller geldiği için kutu bulunur. Zira, biz ayarlarınızı yapıp, sonra sarıp sarmalayarak kutuya koyuyoruz ücret karşılığında.
  • mahsus mahal  (10.03.17 09:57:20)