Yurtdışında Olup Türkiye'de Olmayan Yiyecekler

Merhaba, bu yabancı yiyecekler Türkiye'de olsa dediğiniz neler var?

İlla bir marka olmasına gerek yok, normal yöresel yemekte olur.

abd'de biscuit vardı, kfc ekmeğinin hamur olarak da satıyorlardı. hamuru silindir bir şeyde satıyolar, hafif çevirince patlıyor ortasından. çok iyi olurdu :/

bir de hollanda kalitesinde süt isterdim. şekerli gibiydi, günde 1 litre içerdim ne güzel.

aklıma geldikçe eklerim.
  • fakyoras  (09.03.17 15:31:48 ~ 15:32:36)
torta chilena

  • patiska  (09.03.17 15:33:45)
Kırgızistan'da lagman diye bir yemek var. Elde açma makarma ve üzerine etli, turplu, otlu biraz sulu üstlük.

ABD'de redvines diye bir şekerleme vardı. Jelibon gibi ama daha az tatlı. Bunun nefret edeni de çok. Yine orada sık tükettiğim pakette bebek havuç Ankara'da Macrocenter'da bile hiç görmediğim ve bence hem sağlıklı hem lezzetli bir atıştırmalık. Satılsa kesin alırdım.

Rusya'da krieşki diye kıtır bir atıştırmalık vardı.
  • kayranin kedisi  (09.03.17 15:35:38)
sosis abi sosis. ukrayna'da her gün yiyordum. farklı çeşitleri var, hangisinin ismi nedir bilmiyorum açıkçası. ukroplar kovbasa diyodu sanırım. polonyalılar kielbasa. ben hayatımda o kadar güzel bi şey yemedim ya. türkiye'de sosis deyince benim aklıma şu marketlerde satılan pembe, yapay, iğrenç şeyler geliyor sadece. adamlar kol gibi sosisi yatırıyor tavaya, pişiriyor. ver ediyor yanına patates püresini. ye allah ye. müthiş be. upucuz üstelik.

  • der meister  (09.03.17 15:37:00)
beykon
var diyenin kalbini kırarım

  • cekilmis gayfe  (09.03.17 17:54:29)
Tim Horton's daki her şey.
Blenz - ICED CHOCOLATE (bunun için ne paralar veririm..)
Rusya - Pelmeni (çok pratik ve doyurucu, en önemlisi çok çeşitli)
  • awareim  (09.03.17 18:08:57)
Salyangoz.

  • noluyo yaa  (09.03.17 18:11:47)
Ya valla ben yemedim ama gecen YouTube da mediakraft in bi kanalında beyaz çikolatalı snickers yiyorlardi keşke olaydı dedim.

  • fyodor fyodorovic  (09.03.17 18:46:05)
Hazır pizza kitleri var, içinden ilk yorumu atan arkadaşın dediği gibi silindir içinde pizza hamuru ve domates sosu çıkıyor. Üstüne istediğin malzemeyi koyup fırına verdin mi ucuz ve kafana göre pizza elde ediyorsun.

  • bluetack  (09.03.17 23:57:27)
almanyada dönere koydukları soslar.

  • klar  (09.03.17 23:59:25)
hiçbir şeysiz sade doritos cips, bir ara TR'de de vardı ama artık yok.

  • gezegen olan pluton  (10.03.17 00:32:50)
Bir de instant meallerin çeşitleri yok bizde. Mesela mikrodalgada hazırlanan lazanya mac&cheese vs. çok çeşit var. Hem lezzetli pratik hem de ucuzdu.

  • patiska  (10.03.17 18:24:44)