kimliğim kayboldu

yeni kimlik çıkarıcam ama eski kimliğim kayıp. muhtardan aldığımız belgeyle gitsek olur mu nüfusa?

gazeteye kayıp ilanı vermen gerekiyor diye biliyorum

  • neira  (09.03.17 12:44:10)
Gazeteye ilan vermene gerek yok.

  • funl  (09.03.17 12:45:48)
Muhtara kaybettim diyorsun muhtar bir kağıt veriyor 6 lira alıyor senden. O kağıt ile birlikte nüfüsa gidiyorsun yeni kimlik veriyorlar. Kayıp ettiğin için de bir ceza ödüyorsun tabi nüfus da.

Gazete gerek yok ben vermedim.
  • gozu acik sevisen yahudi  (09.03.17 12:48:35)
ilgili nüfus müdürlüğüne muhtardan aldığın kağıtla başvuru yapıyorsun direkt kimliğini çıkartıyorlar. gazete ilanı, karakola ifade verme, ceza ödeme işlemleri kalktı. 5-6 tl muhtara, 5-6 tl nüfus müdürlüğüne veriyorsun sadece. bu arada fotoğraf da gerekli. en fazla 6 aylık fotoğraf götür yanında. muhtarda, nüfus müdürlüğü de kullanıyor diye hatırlıyorum vesikalığı bu sebeple fazladan götür resmi. nüfus müdürlüğüne vereceğin vesikalıkla muhtardan aldığın belgedeki vesikalık aynı olmalı bilgine.

  • seksli harf  (09.03.17 14:45:23)
ehliyetin varsa direk git nüfusa yeni kimlik belgeni alabilirsin.

  • ada meltemi  (09.03.17 15:11:03)
emniyete gidip bildirmen , gazeteye ilan vermen ve maliyeye de dilekçe ile başvurman dolandırıcıların kimliğini kullanıp da üzerine onlarca şirket kurmalarını engelleyecektir.

  • birakin mermiler havada kalsin  (09.03.17 16:04:26)
bilginiz olsun diye ekliyorum: muhtara gitmeye ya da gazeteye ilan vermeye gerek yokmuş. muhtardan kağıt alıp nüfusa gidince eskisi zaten iptal oluyomuş.

  • cosmicgadin  (09.03.17 17:03:27)
malum nüfus cüzdanları kimlik kartına dönüştürüldüğü için, giderken bir biyometrik fotoğraf götürmen ve 30 lira (olması lazım) bedel vermen gerekecektir.

  • cliquot  (09.03.17 17:17:14)