Hangi yasa bu

Kredi kartım ile internetten alışveriş yaptım aşağıdaki gibi mesaj geldi. Nerden cikti simdi bu nedeni nedir? Belirttikleri yasa hangisi?

Banka: Garanti

Degerli musterimiz, yasa geregi, kartiniz ile internet uzerinden harcama yapmaya devam edebilmek icin 17 Agustos'a kadar onayiniz gerekmektedir. Onay vermemeniz durumunda kartiniz 17.08.2017 tarihinde internet harcamalarina kapatilacaktir. Kartlarinizla internette alisveris yapmaya devam edebilmek icin SMS ile ONAY yazip kart son 6 haneyi 3340'a gondermeniz gerekmektedir

Dolandırıcılık vs herhangi birşey olabilir. Bankayı arayıp bilgi al.

  • sylr  (07.03.17 23:11:24)
Bana da bu mesajlardan geldi 3 kartım var 3ü içinde geldi Garanti Bankasından fakat denileni yapmadım. Yabancı bir numara değil çünkü Garantinin önceden attığı mesajlar bu mesajların üstünde duruyor. O tarih bir gelsin elbet onlar beni arar zaten.

  • gozu acik sevisen yahudi  (07.03.17 23:20:16)
Banka ürün yöneticilerinin kararı doğrultusunda tüm kredi kartları genelde internet alışverişlerine default açık olarak basılır. Risk arttıkça da bu uygulamadan vazgeçilebilir ve artık başvuru anında zorunlu kılınabilir.
Yasa olmasa da banka risk görüp onay almak istemiş olabilir.
Bu ara 3D sms dolandırıcılığı gittikçe yaygınlaştı ve bankalar sorumluluklarını minimumda tutmak istiyor.
  • rastinon  (07.03.17 23:58:23)
Şu olay;

www.cepseyir.com
  • ansitu  (08.03.17 01:19:58)