[]

Salı günü lazer ameliyatı olacağım ve gittikçe geriliyorum. Fikirleriniz?

Merhabalar

Şurda (git: 1128403) sormuştum nasıl olduğunu ve önümüzdeki salı günü dünya göz'de ameliyat oluyorum.

Kornea topografimde korneamın ameliyat için çok iyi olduğunu söyledi doktor. Gözlerim 3.75 miyop. i-LASIK yöntemi kullanılacak. 4'er dakikadan 8 dakika sürüyormuş ameliyat. Sonrasında da taksi ile arkadaşım eve getirecek. O hafta için de rapor alcam muhtemelen.

Herşey yolunda görünüyor. Ama ben ameliyat günü yaklaştıkça gerilmeye başladım. Aileme bile söylemedim endişelenmesinler diye.

Aramızda olan varsa tavsiye verebilirler mi?

 
gerilecek bir şey yok. şu anda en risksiz ameliyatlardan birisini oluyorsun...


  • gotic  (07.03.17 21:26:30) 
mutlu bile olmalisiniz. artik gozluk ya da lens kullanmayacaksiniz. ameliyat o kadar risksiz ki, her gun lens takmak bile daha riskli oyle dusunun :P


  • hopeless  (07.03.17 21:32:48) 
Ben iki kere lazer oldum. İkinciyi de Dünya Göz'de oldum. Korkacak ve tavsiye verecek bir şey yok. Sadece güneş gözlüğün varsa onu mutlaka yanında götür. Yoksa da git hemen iyi-kötü bir güneş gözlüğü al. Arkadaşın refakat edecek olsa bile, hastaneden dışarı çıkınca gözlerin kapalı kapalı gitmek hoş olmaz. İyi kötü az da olsa gözlükle bakman gerekecek. İlk hafta da ışığa çok hassasiyetin olur ve gözlük olmadan dışarıda rahat edemezsin.

Operasyondan sonra ilk gece çok ağrın oluyor sadece, onun için de minicik bir hapın yarısını veriyorlar. Ağrın çok artınca bunu alacaksın diyorlar. Onu içince zaten ağrı falan kalmıyor, hemen uykun da geliyor yatıyorsun. Damlalar falan var, onları kullanırsın. Ertesi gün kontrol falan oluyor...
  • malheiros  (07.03.17 21:44:55) 
dunya goz de ameliyat olma.


  • rentts  (07.03.17 21:53:23) 
Öncesinde göz dibine baktıklarında emin olun. Özellikle miyoplarda retina dejenerasyon açısından değerlendirme yapılıp gerekirse uygun müdahalede bulunulmalı.


  • cekcekli  (07.03.17 23:16:41) 
Gerilecek bi şey Yok çok kolay bi işlem ben de dünya gözde olmuştum geçtiğimiz haziran. 10 dk sürmemişti bile ameliyat anı. Güneş gözlüğü götürün yanınızda mutlaka. Eve gittiğinizde ışığa duyarlı olacaksınız bi süre, sonraki gün geçmiş oluyor zaten. Geçmiş olsun şimdiden, keşke daha önce yaptırsaydım diyeceksiniz


  • mutlusismankedi2015  (07.03.17 23:36:08) 
gerilmene hiç gerek yok. hatta kornea'yı kaldırdıktan sonra led aydınlatma pürüzlü gözüküyor sana bana izlemesi çok keyifli gelmişti. o ara doktor da şarkı mırıldanıyordu. zaten uzun süren de bir şey değil.

ameliyat sonrası numaran hemen sıfıra inmiyor bu arada haberin olsun, telaş yapma. :):) genelde göz kuruluğundan şikayetçi olurlar, ben yaşamadım umarım sen de yaşamazsın. :) hadi şimdiden geçmiş olsun.
  • seksli harf  (08.03.17 00:17:15) 
ben de çok olmak istiyorum ama cesaret edemiyorum..
bildiğim kadarıyla güneş gözlüğünü dünya göz veriyormus ama yine de
hazırlıklı gitmekte fayda var.
  • omonia  (08.03.17 00:57:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.