Bu şartlar altında yurt dışı

Merhaba,

Aylik 4-5 bin lira bir yere sabit çalışmadan gelir elde ediyorum. Yani Türkiye'de bulunmam gerekmiyor. Evli değilim. Yurt dışına yerlesmek amacıyla hangi secenekler vardir? Yüksek lisans okursam isime vakit ayiramam gibi. Serbest fatura kesen biri olarak basvurmak mumkun mu? Benzer sartlarda olup arastirmasini yapmis olan var mi?

Teşekkürler

tekrar lisansa başvurabilirsin gibi.

  • freya  (07.03.17 17:51:42)
Bilgisiz yazıyorum; böyle işleri yapanlar çekyayı falan tercih ediyorlar sanırım. Yani nasıl yaptıklarını bilmiyorum ama internetten eğitim vidyoları yayınlayan, çeviri işi yapanlar falan var orada yaşayıp. Belki fikir olur diye söylüyorum.

Bir deserbest çağrışım: www.digitalnomadjobs.com
  • harmonikhakaret  (07.03.17 18:05:58)
Ülke fark etmez derseniz Kırgızistan'da ülkeye ayak bastıktan sonra yapacağınız başvuru ile sorgusuz sualsiz sınırsız oturum alabilirsiniz.

Avrupa'da Balkan ülkeleri daha kolay olur. Hem de ucuz.
AB ülkelerinden Polonya, Bulgaristan, Romanya olabilir. Ucuz olduğu için krallar gibi yaşarsınız.

Güney Asya'da Kamboçya'ya ve Tayland'a gidenler de var.

Güney Amerika için de Arjantin ve Şili olabilir.
  • tahin pekmez yoğurt  (07.03.17 18:49:21)
belgrad'da biri vardi sozlukte ama kim oldugunu hatirlamiyorum. :)

  • kassiopeia  (07.03.17 19:52:03)