Algoritma

Merhabalar,

geçmiş yaşamımda öğrenebildiğim şeylerin olduğunı farkettim. Bunun için sadece konsantre olmam gerekli.. Bana programlama için algoritma öğretebilecek tane tane, çoçuğa anlatır gibi.. mantığın ne olması gerektiğiyle ilgili olarak önerebileceğiniz bir döküman, kitap var mıdır? kullandığım dil C#

Örneğin,

Neden Constructor kullanırız.
Soru sorup, cevaplarını ayrıntılı olarak anlatabilen bir kitap.

Sağolun, varolun..

Bu konuda dunyanin en meshur kitaplarindan biri bu www.dr.com.tr ayrica turkceye de cevrilmis.

Neden constructor kullnilir kismi algoritmalardan daha cok "Design pattern" konusu. Algoritma kitaplari bu sonunun cevabini vermez. Algoritmalar daha cok isim mantik kismi iken "Design Pattern" ler isin daha cok kucuk kod mimarisi kismidir. Bunun icin bu kaynak populer design patternleri guzel aciklamis dzone.com

Bir de soruna cevap vereyim, neden Constructor kullanilir? contructor bir obje yaratmak icin kullanilan bir yapidir. Java ve C# da her class bir constructora sahiptir, sen yaratsan da yaratmasan da. Peki niye yazarsin constructor? birinci temel nedeni default constructor "overload" yapilsin diye. Ornegin bir obje yaratmak icin sen new OrnekObje(); ile yaratirsin. Ama ornek obje yaratirken bir data da gondereyim dersen mesela sunun gibi new OrnekObje(ornekData); iste bu durumda OrnekObje sinifina data alan bir constructor yazman gerekir.
  • emrahday  (07.03.17 13:53:52 ~ 14:00:40)
emrahday çok teşekkür ederim. Önerilerin gerçekten çok güzel.. Söylediklerini dikkate alacağım. Bu işi denemek istiyorum ve isteğimin kırılmamasını istiyorum.

  • kozm  (07.03.17 14:25:30)