ses farkı

youtu.be

şu saniyede iki vokal farklı ses mi çıkarıyor, farklı tondan mı okuyor, farklı sesler olmasının dışında seslerdeki o farkı yaratan şeye teknik olarak ne deniyor?

farklı ses derken? biri erkek biri kadın ya hani :) kadın mezzo sopranoysa erkek bariton. kadın gerçi iğrenç okuyo, gırtlak yapacam diye sıfatı kaymış asdfsadf

  • cekilmis gayfe  (06.03.17 23:36:17 ~ 23:36:40)
çok seslilik yapmaya çalışmış ama olmamış :( farklı tondan okumuş ama çok bağırarak söylediği için yakıştıramamış.

  • funl  (06.03.17 23:43:36)
armoni vokal yapıyor. parçanın tonu değişmiyor, söylediği ses farklı sadece. o kadar bağırmasa sırıtmayacakmış da melodinin önüne geçmiş doğal olarak.
şurada yapılmışı var: www.youtube.com

  • nocturness  (06.03.17 23:56:41)
Bu genelde yapilan birsey, sarkinin belli yerlerinde vokaller bir miktar veya bir perde diyeyim tizlesebilir. Canlida oldugu icin boyle yoksa studyo kaydinda bence kendi sesine yine kendi bir dauk

  • bruceandwayne  (07.03.17 01:26:26)
Yine kendi back vokal yaparak durumu kotarabilir idi ve ben mobildeyim, sictim sorri.

  • bruceandwayne  (07.03.17 01:27:18)
çok seslilik ya da farklı iki ses olması dışında olan farkı demeye çalışıyorum. farklı tondan okumak diye bişi var ya, o bu mu? ya da nedir?

  • neynep  (07.03.17 15:24:35)
mesela mi'den si'ye çıkarsan tril denir.
ille tize çıkmak da önemli değil, pese inerken de yapılır bu.

  • cekilmis gayfe  (07.03.17 17:25:02)
evet o dediğin tam olarak, tize çıkmış işte.

  • bruceandwayne  (08.03.17 00:13:41)