Lens kullanmaya başlamak

Miyobum. Bi ara gözlük kullandım ama alışamayınca bıraktım. Görebildiğim kadarıyla yetiniyordum ancak artık yetmemeye başladı.

Çapa göz bölümünden randevu aldım. Göz muayenesi olup lens takmak istediğimi söyleyeceğim.

Özel hastanelerde duyduğum kadarıyla göz muayenesindem Sokrates deneme lensleriyle uygun lens bulunup reçete olarak yazılıyormuş.

Çapada da böyle bir işlem var mı? Yok doktor sadece numarayı yazıp verirse ben lensimi intenetten sipariş edebilir miyim?

Kardeş önce tiklerimizi versen?

  • ikcı  (06.03.17 20:52:51)
bana ayakustu deneterek pahali lensler sattilar. sonra alisamadim; bir daha lens deneyemeyecek kadar nefret ettim bendekilerden. denemeden almayin.

  • e haliyle  (06.03.17 21:26:16)
Evet ben de bu yüzden dikkatli olmak istiyorum.

İstanbulda lens alırken deneyebileceğim, user-friendly bir lensci var mıdır?
  • tavish11  (06.03.17 22:08:20)
31 yaşındayım, ortaokuldan beri lens kullanıyorum.

hiç deneme lensiyle uygun lens verilmesi gibi bir uygulamaya denk gelmedim.
ama sanırım bazı markaların testerları oluyor.

gözünüzün ölçülerine ve numarasına uygun olan, hava geçirgenliği yüksek olan bir lens aldığınızda memnun kalmama ihtimaliniz çok düşük.
bir de lens tipleri çok farklı.
mesela takıp çıkararak kullanılan 30 günlükler var.
ben ilk başlarda bunları kullandım yıllarca.
30 gün dendiğine bakmayın, 60 ila 90 gün gidiyor.

sonra günlük lensler çıktı, şu anda bunu kullanıyorum.
sabah takıp, akşam atıyorsunuz.
ki ben bunları da bir hafta falan kullanıyorum gayet.

bir de gece çıkartmadan yatıp uyuyabildikleriniz falan var.
onlardan hiç kullanmadım, bence gereksiz.

hangisinin yaşam tarzınıza uygun olduğuna karar verin.
mutlaka yedek bir gözlüğünüz olsun.
lensin su içeriği ve hava geçirgenliği yüksek olmalı.
takıp çıkartmayı öğrenmek için gözünüzün akına parmak ucuyla dokunarak alıştırma yapın.
lensi takıp çıkartırken lense değil, aynada gözünüze (yani uzağa) bakın.

orada satın almak zorunda değilsiniz.
göz numaranıza ve boyutlarına göre internet üzerinden de sipariş verebiliyorsunuz sitelerden.
  • blatta hiberna  (06.03.17 22:17:27 ~ 22:17:56)
Ben yeni başlayacağım. Başlangıç için bir marka tavsiye eder misiniz?

Aylık lens alayım sabah takayım gece yatarken çıkartayım diyorum
  • tavish11  (06.03.17 22:38:36)
ben zeiss kullandım hep, hâlâ da kullanıyorum.
çok memnunum.

johnson&johnson denemiştim bir kere, memnun kalmamıştım.
ama çok uzun yıllar önceydi.
şimdikiler yoktu o zaman.

bausch and lomb da benim gözümün bombesinin boyutlarıma göre üretim yapmıyor.

o yüzden zeiss'tan devam ediyorum.
ama bir sürü de değişik marka ve bir sürü değişik model çıktı, tester bulursanız deneyin mutlaka.
  • blatta hiberna  (06.03.17 22:45:07 ~ 22:45:54)