8-10 yillik audi neden alinmaz?

Mesela su asagidaki arac:75 bin'e fiat egea falan satiliyor. Bu audi'nin km'sinin yuksek olmasindan baska ne falsosu var? Km'nin fazla olmasi neden sorun? Mercedesler milyon kilometre gidebiliyor, 250 bin cok mudur?

2008 AUDİ B8 KASA A4 2,0 TDI 8 İLERİ F1 VİTES LED PAKET
İlan No: 394545532
www.sahibinden.com

anası ağlamştır da ondan.

  • rentts  (06.03.17 19:00:07)
çoğu motor milyon kilometre gidebilir. 250.000 km 'lik bir araçta her an bir hata çıkabilme olasılığı vardır. bu benim fikrim. 2003 model audi kullanıyorum ben. 55.000 km'de almıştım. şu an 130.000 km'de. en ufak bir sorun çıkmadı şükür.

biraz şans meselesi olmakla birlikte hele türkiye'de 250.000 km'lik bir aracı almak gerçekten cesaret ister. sahibini tanırsın, adam sağlam garanti verir, bakımları çok güzel yapılmıştır ona bir şey diyemem.
  • burya  (06.03.17 19:00:18)
önceki sahipleri %99 ihtimalle mal gibi kullanıp bakımlarını aksatıp arabayı mahvettiği için.

  • signore  (06.03.17 19:13:21)
@acemi

otomobillerin motorları 300 bin km için test edilir. minimum 300 bin gitmesi hesaplanarak yapılır. genelde 400-500 bini de rahatlıkla görür. 1 milyon efsane değil, iyi bakımlı ve kullanılmış araç gidebilir. kamyon-otobüs mesela iyi bakılır düzenlidir kontrolleri. dolayısıyla gidebilir. otomobil motorları elbette daha az dayanıklı ama dediğim gibi 300-400-500 görürler.

eski motorlar daha çok milyon görebilecek durumda, çünkü teknik performans ve yakıt tüketimi daha geri planda bırakılarak inşa ediliyor motorlar.
  • kurnaz  (06.03.17 19:54:30)
rektifiyesiz 500-600 bin giden albea taksiler var. tabi son 100 bini pek iyi olmuyor.

audio gibi bir markanın motoru da 500-600 bini devirir. bu düşük km takıntısı türkiyede var. avrupa, amerikada 400-500 bin ya da daha fazla kmlerde araç kullanan çok insan var.
  • orpheus  (06.03.17 20:00:46)
milyon km motoru sanzimani bitirmeden gidebilen arabalar artik geride kaldi, yeni nesil S class bir mercedesin bile ben 500bin'i motor/sanziman bitirmeden gorebilecegini zannetmiyorum, ne kadar bakim yaparsaniz yapin. Dolayisiyla bu aracta ne kadar bakimi iyi yapilmis olursa olsun buyuk ihtimal omrunu tamamlamaya yakin olan ve yenilemesi oldukca kulfetli olan parcalar yakin zamanda cikacaktir.

Bu tarz arabalari 40-50binde alip, 200'e gelmeden satma taraftariyim ben eger arac ile duygusal bir bag olusmamissa :)
  • cooperr  (06.03.17 20:11:53)