[]

Sıcak su torbasını nasıl kullanmalıyım?

Merhaba

Bir iş arkadaşının sırtında patlamıştı sıcak su torbası. Ben de bugün 15 liraya, elite marka, kılıflı sıcak su torbası aldım boynum için.

Peki dığru olarak nasıl kullanmalıyız? Arkadaşım kaynak sukoyma ve havasını al dedi. Havasını almaktan kastı ara ara açmak mı?

 
Havasını almak, suyu koyduktan sonra kapatmadan önce sıkıştırıp havanın çıkmasını sağlamak. Plastik şu şişesinde içerken oluşan vakum gibi.


  • whoosie  (06.03.17 18:46:38 ~ 18:50:07) 
ağzına kadar su doldurmayın 1/3ü boş kalsın


  • miss magara kadini  (06.03.17 19:01:34) 
sakın üstüne yatmayın. normalde sağlamdır, birçok insan üstüne yatar ama patlatıp da tüm sırtını yakan arkadaşım var.


  • burty  (06.03.17 20:01:41) 
Poşete bir şey koyduğunda içindeki havayı boşaltıp ağzını kapatırsın ya öyle düşün ama dikkatli ol havayı boşaltırken içindeki hava bitince sıcak su gelebiliyor birden ağzından. Üzerine baskı yapmayacak şekilde kullanın, mesela sırtınızla koltuğun arasına sıkıştırmayın ağırlığınızdan patlamasın. Çok sıcak olduğu için ben bir kat havlu sarıp öyle koyuyorum mesela boynuma, ıslanmasa da torbanın sıcağından yanmasın diye.


  • ornitorenk  (06.03.17 20:39:42) 
sıcak suyu içine dökerken benim gibi hızlı hızlı dökme. elime bir damla gelince sıçrayıp kalan suyu elime dökmüştüm. izi aylar sonra geçti.


  • buhebu  (06.03.17 21:02:00 ~ 21:04:37) 
suyu çok kaynatma, ben kettleda tam kaynamaya yakın alıyorum ve
üzerine de azcık soğuk koyup öyle sıcak su torbasına koyuyorum.
kaynar su koyunca patlayabiliyor çünkü.
  • omonia  (06.03.17 21:17:21) 
Bir de eklemeden geçemeyeceğim, gerçi yeni almışsınız ama; kiraz çekirdeği dolu yastıklar var, mikrodalgada 2-2,5 dakika ısıtınca termofor görevi görüyor ve haliyle patlamıyor. Bir ara Mudo'da satılıyordu. Rastlarsanız tavsiye ederim, hatta yazın kiraz çekirdeklerini biriktirip de yapabilirsiniz.


  • whoosie  (06.03.17 21:19:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.