Böyle hackerlar nerede?

Bi dost sohbetinde duydum,pek samimi degildik soramadim.40'lı yaslarda baya zengin bir abimiz genc bir hatuna tutuluyor. Baya vuruluyor kıza neyse.Kiz da baya oynak bi tip. Ayni anda 2-3 kisi idare etmece filan
Neyse bu abi bu kizin face,twitter,insta nerde hesabi varsa ele gecirtiyor, fiziksel takip bile var hatta.Konu baya cetrefilli. Bi araba parasina yakin harcama yapmis bu ise.Öyle dedi. Böyle hackerlar var mi cidden? Bu kadar kolay mi hesap ele gecirmek?Hesabi da patlatmiyorlar, kiz anlamiyor olayi pek o yüzden. Yapılan yanlis biliyorum sadece ne tür yöntemlerle yapiyorlar?Ve boyle profesyonel calisan tipler var mi gercekten merak ettim.

pishing, hala cok gecerli ve işe yarar bir yöntem. kimler kimler tikliyor o linklere bir bilsen.

  • thewizardofearthsea  (06.03.17 02:23:13)
Söylediğiniz kişiler hacker değil, gerçek hacker zaten düzgün işlerden çok daha fazla para kazanır. Bu kişiler muhtemelen casusluk için yazılmış programları kullanıyorlar, yetenekli olduklarından değil yani.

  • mikro patlama  (06.03.17 03:02:41)
bu dediklerin çok basit işler. kıza telefon, tablet hediye etmiştir içinde trojan yüklüdür smsler dahil adım adım takip edebilir ne yaptığını. hem de bir araba parasına gerek yok.

  • orpheus  (06.03.17 07:50:43)
Cep telefonlarının içine, takılan hatta gelen mesajları başka numaraya da gönderen programlar var. Android mandroid çıkmadan evvel bile vardı böyle casus programlar. Şimdi arka planda gizli çalışan daha ayrıntılı programlar çıkmıştır, kız da teknolojiyi pek bilmiyorsa, ruhu duymaz. Bence bir program yükletip cep telefonu hediye etmiştir, faturaları dert etme ben öderim demiştir (ayrıntılı faturada ne olduğu belli olabilir diye)

  • Tutkun  (06.03.17 09:48:09)
kaç para vermiş bu adama çok merak ettim. ona göre işi bırakıp bunun gibi işlere girelim, hatta global bir firma kuralım :)

  • probiyotik  (06.03.17 11:50:54)