Spor günü yürümek (fitness+yürümek)

Biraz fazl kilom var , zayıflayayom derken mümkün olduğu kadar kas kaybetmek isteniyorum , fitness 35 -40 dakika sürüyor ( hafif dambıl hareketleri , şınav, mekik ,vs oluşuyor, o esnada yorgunluk oluyor ama 1 2 saat sonra yürümek istiyorum . (Belki de gaza geldim, bilemiyorum) , yürüdüğüm günler ise 4,5 km ila 10 km arası değişiyor .(ya sadece evden merkeze yürüyerek gidiyorum , dönüş vasıta ile , yada yürüyerek gidip geliyorum )
Problem olur mu , iyi mi olur ?( 1.84 -90 kg , kilolu gözükmüyorum (kesin eminim ) , birde ideal kilomu söyleseniz )

istediğin yağ oranı ve kas kütlesine göre ideal kilon değişir. 80 kilo olup şişman da gösterebilrisin(yüksek yağ düşük kas) 90 kilo olup görünmeyebilirsin de(yüksek kas düşük yağ)

ben kendimden örnek vereyim; 188 boyum var. 85 kiloyum. oturunca göbeğim belli oluyor. demek ki diyorum, bu kas miktarıyla ideal kilom 80-82 civarında. bunun gibi bir mantık yürütebilirsin. bir bilimselliği yok tamamen kendi uydurmam.
  • alperz  (05.03.17 22:13:36)