doymuyorum hemen acikiyorum?

Selam oburlar, obezler, dombililer..
Hali hazirda 1.75/105 bir insanim, dombiliyim evet, lakin simdiye kadar normal yerdim, normal acikirdim, yine normal yerdim... Boyle giderdi, fakat bugun birsey oldu;
Normal yiyorum, doymuyorum ve sanki birsey yememis gibi hemen acikiyorum, ne oldu bana?
Ne bileyim sagda solda insulin direnci falan filan gibi seyler duyuyoruz, bu islere de hic kafam basmaz, seker/tansiyon/kolestrol hastasi falan mi oluyorum ya da oldum acaba? Neyin belirtisi neyin sinyali bu?
idem mi buyudu yoksa?
Bir yildir haftada 3-4 bira iciyorum, o mu dokundu, ne olmus olabilir sizce?
Az once is donusu bi kelle paca corbasi ictim, sanki icen ben degilim, olsan 2 tabak daha icesim var, hic boyle olmazdi olmamisti ya...

  • md11  (05.03.17 00:54:58)
Şeker hastalığı olmasın sakın

  • rucka boji  (05.03.17 00:56:23)
insülin direnci o :/ şekerle ilgisi var. geçmiş olsun.

  • pinkpeony  (05.03.17 01:05:05)
günde içmen gereken kadar su içiyor musun? içmiyorsan iç, fark ediyor.

  • shin  (05.03.17 01:06:35)
karbonhidrati cok cok azaltip ve hatta birakip insulin direncinizi kirmaniz gerek. dogal yag ve protein tuketin. en iyisi karatay hocayi okumakla baslayin. dahiliyeye gozukun. metformin gibi ilaclar yerine bence, bana kalirsa beslenmenizi duzelterek yenin coo ciddi bir diyabetiniz yoksa.

  • carabelli  (05.03.17 01:28:50)
Tesekkurler herkese, biraz kurcaladim netten, sanirim sekerle ilgili ciddi bir meselenin baslangicindayim, diyet ve spor sart oldu..

  • alttaraf  (05.03.17 01:31:39)