lületaşı pipo

Fiyatları ortalama nedir ve nerden önerirsiniz?

250 ye buldum ama pahalı mı sizce?

briardan daha mı iyidir?

Pipodan anlamıyorum ama düz, kullanmak içinse bana biraz fazla geldi fiyatı.
www.byucel.com Şurada 150'ye kadar iniyor düz pipolar. Burada (Eskişehir) direkt üretici atölyelerinde daha da ucuz diye tahmin ediyorum.

  • kobuzchu kiz  (05.03.17 00:17:28)
Eskişehir'den 3 sene önce güzelini 65-70tl'ye almıştık. Şimdi olsa olsa 100tl olsun. Tip ve kaliteye göre değişiyor ama 250tl fazla gibi geldi bana.

  • ornitorenk  (05.03.17 00:17:33)
fiyat pahalı geldi.
ama luletasinin içiminin ağaçtan daha iyi olduğunu söylüyordu bir arkadaşım. hem zararlı maddeleri de epeyce süzüyormuş.

  • strawberry first  (05.03.17 00:52:32)
Ben üç sene önce 25 tlye almıştım eskişehirden

  • kablelvuku  (05.03.17 01:17:18)
Pipo gül kökünden yapılır. Lületaşı kolay işlendiği ve gözenekli yapıya sahip olduğu için piposeverler arasında pek sevilmese de bir çeşit pipo-porno ürünü. Yani içimi keyifsiz olur, ne zaman yandığını kolay anlamazsınız, gittikçe tıkanır ve akar... İyisi mi gidin sirkeci şahin pipo'ya, alın bir kuyruklu yıldız, bakın keyfinize. Veya o fiyatlara vauven, sir jacopo gibi markaların giriş seviyesi pipolarından alabilirsiniz ama maksimum fiyat/performans şahin pipodur.

  • Bowie  (05.03.17 01:25:12)
biraz geç oldu ama yine de yazayım.

evvela ağzı olan bilip bilmeyen konuşmuş. maksimum performans şahin pipodur, lületaşı alma kir tutuyor temizlenmiyor diyenlerin tavsiyelerini dikkate almayın mümkünse. evvela şahinle alakalı şurada yorumlarım var, bunları yazdıktan sonra 3 - 4 kişiden mesaj aldım haklısın valla diye : (bkz: #66414723) ek olarak lületaşı pipo içtikçe sararır, kendine has bir rengi olur. leke değildir o. son olarak da 25 tl ye alınan şey blok lületaşı değildir tozdan yapılmış kıytırık bir nesnedir, alana hayırlı olsun.

250 tl fiyat konusunda bir şey diyemem taşın kalitesi önemli olan. birinci sınıf bir taş için az bile sayılabilir. eğer almadıysanız ve almayı düşünüyorsanız bana bir mesaj atın size eskişehirli pipo camiasından çok övgü almış bir iki ustanın adını vereyim özel mesajla.

son olarak da lüle kelimesinin anlamını araştırmanızı tavsiye ederim.

ingvar amnjörnesen in beyaz zenciler kitabının kapağında şu uyarı vardır : "Bu kitabın yayın hakları yazar tarafından Ayrıntı Yayınları'na iki adet lületaşı pipo karşılığında verilmiştir."

elin oğlu lüetaşına hayran bizimkiler bulmuş bunuyor.
  • issiz karga  (30.03.17 05:47:03)