modem hat değerleri normal mi

İnterneti geçen ay bağlattım.O zaman kablosuzda bile hız testinde 20mbps hız görüyordum.
Şehir dışında yaşıyorum, şimdi geldim, ölçüm yaptım. 10 mbps'ye düşmüş.Telekomu aradım, modem değerleri normal diyor.Kablolu bağlantı şansım yok.
Ekteki görseldeki hat değerleri normal mi?

Paketim 24 mbps Hipernet
Modem TPLink TD-W9970

teşekkürler

Değerlerden pek anlamam ama 24 mb bağlantı görünüyor eğer hat düşmüyorsa sanırım sorun yoktur normalde, o yüzden kendi deneyimlerime dayanarak bir-iki gün modemi yeniden başlatıp test yapmaya devam edin. Bölgenizde bir çalışma oluyor olabilir bence.

Bir de bir kez modeme reset atmayı deneyin, daha önce airties modemde başıma gelmişti, modemi yeinden de başlatsam hız 16 yerine 5-6 mbit civarında takılıyordu, modem arayüzü de sizinki gibiydi, önce müşteri hizmetlerini aradım, her şey normal görünüyor, gerçekten hiç bir sorun görünmüyor , modem de sıkıntı olabilir, yine de arıza kaydı açabiliriz dediler, ben bir modemi kontrol edeyim tekrar diyip resetlemiştim ve çözülmüştü.

Resetleme de çözmezse 1 gün bekleyip müşteri hizmetleri ile şansımı tekrar denerdim.
  • atom karincanin torunu  (03.03.17 00:23:20)