askerlikten muaf olanlar seferberlikte ne oluyor

ama şöyle: ben aslında muaf değildim, askere gittim. fakat döndükten sonra askerlik yapmama engel bir hastalığım olduğunu öğrendim (boşuna gittik asdjlfsk) bu durumda ben ne olacağım seferberlik halinde? can sıkıntısından soruyorum :D

her muafiyet aynı değil. hastalığın ne olduğuna, ağırlığına vs. göre değişiyor. kimisine barışta ve savaşta askerliğe elverişli değildir derken kimisine barışta elverişli değildir savaşta görev yapar veya geri hizmette görev yapar şeklinde veriyorlar muafiyet raporunu. seferberlik prosedürü nedir tam olarak bilmiyorum ama illa bir sağlık muayenesi yapılır zaten. orada ortaya çıkar diye düşünüyorum.

  • nrmnm  (02.03.17 18:26:15)
muafiyitenize göre elinize bir rapor verilir zaten. o raporda yazar o detaylar. bazı kimseler barışta askerlikten muaf, savaş durumunda ve/veya seferberlikte değil yazabilirken, diğer savaşta ve barışta askerlikten muaf ibareleri olması lazım...

  • jeanluc  (02.03.17 18:46:45)
belgede yazıyor.

  • paranoyak kedi  (02.03.17 18:47:41)
Ben bedelli yaptım. Seferberlik halinde kadın ve çocuklarla bir sayılacağıma dair kağıt imzaladım.

  • isott  (03.03.17 02:41:47)