anlık(polaroid) fotoğraf makineleri çok güzel değil mi?

size de çok güzel geliyor mu bununla çekilen fotoğraflar? Özellikle biraz eski olanları. Bayılıyorum resmen bununla çekilen fotoğraflara. Üstüne bir de Life is strange oynayınca daha bi güzel gelmeye başladı.

www.weltenbummlermag.de

Polaroid kamerayı kastediyorsun sanırım.

Evet ben de beğeniyorum, dedemin vardı ben küçükken, aynı senin gibi Life is Strange'e başlayınca aklıma düştü, hatta sordum da cevabı hatırlamıyorum LOL şimdi yine aklıma düştü. İnternette satışları vardı hala ancak epey pahalı (kartuşları falan da) (döviz kuru yüzünden)

Edit: Duyuruyu ilk okuduğumda link yoktu, o yüzden giriş cümlem o şekilde oldu.
  • zwiegesprach  (02.03.17 17:34:37 ~ 17:35:11)
Aynen ya... Dedemin varmış böyle bi makinesi ama vefatından sonra bulamamışlar. Keşke bulunsaydı da saklayabilseydim dedim geçen gün :/

  • lcha  (02.03.17 17:35:04)
Ben de seviyorum. Bir ara bütçe ayırabilirsem fujifilm den alacağım.

Bir arkadaşım evinde duvara bir pano yapmış, her gelen misafiriyle foto çekip, çıkınca yapıştırıyordu, çok hoşuma gitmişti fikir.
  • peggy  (02.03.17 17:36:42)
Bizde vardı ben küçükken, hala da vardır belki. Güzel şeyler ama kağıtları pahalıydı, idareli kullanmak zorunda kalıyordun :(

  • devilred  (02.03.17 17:53:44)
ben de bayılıyorum.

1-2 yıl sonra daha güzel bir sosyal ortamım olunca alınacaklar arasında.
  • mobydick  (02.03.17 18:26:05)
çok hantal ve gereksiz bence, 30 yıl önce oldukça mantıklı ve güzel olabilir. ama şu anda oldukça gereksiz ve sadece eğlence amacı içeren bir şey.

ben sevmiyorum bunu alınca kendini sanatsal aktivitelerde boğulacağı hissende olan insanları, var böyle etrafımda 3-5 kişi çünkü. makinayi boynuna asmadan önce tikilikten ölecek ama makinayı boynuna astığı anda farklı tavırlarda oluyorlar.

kimseye bu doğru şu yanlış deme durumumuz yok ama bunun yerine eve yazıcı alırım.
www.vatanbilgisayar.com

bir de photo paper olur kenarda. çekerim fotoyu 20 saniye sonra çıktı elimde. hem de daha güzel. dilerseniz polaroid stayla çıktı alabiliyorsunuz zaten.
  • kurnaz  (02.03.17 19:17:17)