şekersiz içecek

günde çok fazla öğün yiyorum. yediklerim genelde düşük yağlı ya da zeytin yağlı ve glisemik indeksi düşük karblar olduğu için yemekte biraz zorlanıyorum. Her öğünde 1 bardak icetea içsem bile %6 şeker var. 1 litre bitirsem 60 gram şeker almış olacağım. Böyle tavuk göğsü - makarna gibi ikililerin yanında güzel gidecek ama sağlıklı içecekler önerebilir misiniz?

Hazır almayıp kendim hazırlayacaksam tarifi kolaysa verin sadece lütfen.

ayran, kefir, soda?

  • vejeteryanvampir  (02.03.17 16:49:45)
soda, şalgam

  • manuel mandalina  (02.03.17 16:51:19)
belirtmeyi unutmuşum, laktoz intolerantım. süt ürünleri kullanamam. Bir de öneri verirken gün içinde çok tüketeceğimi de göz önünede bulundurursanız sevinirim. Günde 7 öğün yemek yiyorum şekersiz olmasına rağmen çok içildiğinde zararlı olabilecekleri de kullanmayacağım. Yeşil çaya ne diyorsunuz? şekersiz gider mi?

  • oddyseus  (02.03.17 16:51:22 ~ 16:52:25)
Normal suyun içine zencefil nane limon elma atıp geceden buzdolabına koyun fresh bir içecek oluyor. İstersen aynısını çilek portakal çubuk tarçın gibi şeylerle de çeşitlendirebilirsin

  • gozu acik sevisen yahudi  (02.03.17 16:52:41)
kefirde laktoz laktik asite donustugu icin tuketebilirsiniz, hem cok saglikli. yesil cay cok icersen tansiyon dusuklugu yapiyor bildigim kadariyla. cubuk tarcin tehlikeli/zararli diye cikti en son. ancak geceden suyunuza limon dograrsaniz (kabuklariyla) alkali su yapmis olursunuz, o da guzel olur.

edit: soda, kola gibi gazli icecekler mide kapakciklariniza zarar verdigi icin tuketmeyin/az tuketin.

bir de kombucha cayi diye bir sey var onu da deneyin. ama ugrasmak istemeyebilirsiniz bilemedim.
  • kassiopeia  (02.03.17 16:56:03 ~ 16:57:50)
Meyveli sodaların şeker oranı nasıl?

  • oddyseus  (02.03.17 16:56:08)
kefiri bir deneyin yine.

www.webmd.com
  • kaichi  (02.03.17 16:56:38)
Evet kefiri araştırdım. Bana göre gibi duruyor. Şalgam ve kefiri deneyeceğim kesinlikle.

  • oddyseus  (02.03.17 17:00:35)
Geçen yaz boyu, bir buçuk litrelik su şişesinin içine yarım limon sıkarak içmişim. Şekersiz limonata hissi veriyor, sağlığa da faydalıymış. Sıcaklarda güzel ferahlatıyordu, tavsiye ederim.

  • md11  (02.03.17 17:13:18)
ya ek olarak, tüm öğünlerde aynı şeyi içme zorunluluğunuz mu var, onu anlamadım ben? yani bir öğün kefir için, bir öğün soda, diğer öğün şalgam, eğer canınız çok istiyorsa ve çok seviyorsanız bir öğün de için yine ice tea'nizi. zehri belirleyen dozdur, bu her şey için geçerlidir. farklılaştırarak her birinden dozunda tüketmiş olabilirsiniz. (ice tea-kola vs her gün içilmemeli yine de gerçi ama arada 1 bardak içmeniz o kadar sıkıntı yaratmaz)

  • vejeteryanvampir  (02.03.17 17:15:16)