eyy duyuru!

bildiğiniz/gördüğünüz üzere yukarıda günlerdir sabit olan bir duyurum var.
onunla ilgili sitemlerimi bildireceğim akşam akşam.

eskiden buralarda yardım falan dendiğinde yer yerinden oynardı.
bacağının üzerinden kamyon geçmiş bir köpek için buna benzer bir duyuru açmıştım, mesajdan telefondan kendimi alamamıştım günlerce.
millet üşüşmüştü.
yardım edemeyen başlığa yazıyordu, mesaj gönderiyordu.

sözlükte ilgili başlığı açtığımda da daha o günden sayfalarca yazılmıştı, çizilmişti falan.

şimdi bakıyorum, yaklaşık 250 kişiye ulaşmış duyuru.
yardım etmek isteyen sadece 1 (yazıyla; bir) kişi oldu.

gönüllülerden sevim hanım bugün açlık grevinin 10. gününde.
bugün bir video yayınladı:
www.facebook.com
kadın bildiğiniz ölüyor.

ona da ekşi duyuru dedik, ekşi sözlük dedik falan, resmen "tırtladık".
rezillik.
"herkes bir lira verse" insanı olmak istemiyorum da, bir on kişi yok mu yahu mama gönderecek?

temizmama.com'da 15 kiloluk kuru mamalar 60 lira.
www.temizmama.com

konservelerin 12'li paketleri 30 lira.
www.temizmama.com

bari bir şey yapmış olalım, namımız yürüsün.

ayrıca yıllardır hukukumuz var şurada, kalbim kırık gerçekten.
hiç mi hatırım yok yahu?

insana zorla trip yaptırıyorsunuz.
ondan sonra, "türk kızları çok tripçi".

küseceğim, ayıp valla ya.
gerçekten.
cidden.

teessüfler duyuru!

Abla,
Şu an çalışmıyorum ama iyi dileklerim, pozitif enerjim sizinle.

  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (01.03.17 21:52:43)
@kurnaz:

bölgede hayvanlara karşı çok suç işleniyor.
özellikle tecavüz ve öldürme olayları.
buna karşı devlet duyarsız, 200 lira para cezası verip gönderiyor suçluları.
belediye de ilgilenmiyor ya da ilgilenmekten anladığı yine öldürmek.

orada kendileri şehir çöplüğünün içinde ve çevresinde hayvanları toplayıp barınağımsı bir yer yapmışlar.
şartlar çok kötü, çamur içindeler ve hiçbir kaynak, destek yok.
hem insanlardan korumaya, hem de beslemeye çalışıyorlar.

dikkat çekebilmek için üç gönüllü açlık grevine başladı.
bugün 10. günündeler.
başka yerlerden gidip bazı köpekleri sahiplenenler oldu, ama sayıları çok fazla, devlet desteği olmadan başa çıkmak çok zor.
çok sayıda köpek çok fazla mama demek.
bir de aşırı soğuk olduğu için yavruların çoğu da hastalanıyor.

amaçları dikkat çekmek, destek toplamak.
  • blatta hiberna  (01.03.17 21:56:17 ~ 21:57:50)
@market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava:
canım, teşekkür ederim. :)

  • blatta hiberna  (01.03.17 21:57:16)
Yanlış anlamayın meramım yaptığınız bu güzel işi baltalamak değil ama, "ekşide yazınca herşeye yardım ediyolar" diye bir şey yok ki. Yani duyuru zaten eski duyuru değil artık bir çok kullanıcı bıraktı gitti falan, kalanların da sırf adı ekşi ile başlayan bir oluşum çatısı altında bulundukları için yardım etme zorunluluğu olduğunu düşünmüyorum. Cidden çok fazla yardım yapıldı duyuruda, yani kimsenin durumunun olup ta vermediğini zannetmiyorum. Ayrıca malum, aysonu kimsede para yok, cüzdanlar eridi gitti. Bence sitem etmeyin, umudunuzu da yitirmeyin. İnsanlara da "ekşi kesin yardım eder" diye taahhüt vermeyin, bazen kimsenin "durumu" olmayabiliyor. Bence koskoca duyurusunuz koskoca ekşisiniz ama tırtladınız düşüncesi yanlış. Biraz sabır, insanlar maaşlarını alsınlar, eğer arzu eden olursa yardım eder. Arzu etmeyen olursa yardım etmez, kimseyi şey yapmayınız.... Bence insanlar yardım edecektir.

  • Bowie  (01.03.17 22:03:49)
@Bowie:

kimseye, "ekşi duyuru'ya/sözlük'e yazarım, kesin yardım ederler" demedim zaten.
sadece yardım gelirse ileteceğim biliniyor.
ayrıca elbette herkes yardım edecek diye bir şey de yok.

sadece bu tip yardım amaçlı duyuruların eskisi kadar ilgi çekmemesinin üzücü olduğunu belirtmeye çalıştım.

yoksa tırtlamak falan işin espri olan kısmı.

bunun duyurunun eski duyuru olmamasıyla ilgisi elbette var.
ki zaten sözlük için bir sitemim bile yok, çünkü sözlük artık forum oldu.

bir de şu var, sabitlenen duyurular bildiğim kadarıyla ortalama bir hafta kalıyor yukarıda.
bugün zaten dördüncü gün.
o yüzden kalan günlerde bari ufak tefek bir hareket olmasını amaçladım duyuruyu açıp sitemimi ederken.

ki bu arada bu şakayla karışık bir sitem zaten.
yoksa üyeliğimi silip, bir daha girmeyecek değilim yani kırıldım derken :)
  • blatta hiberna  (01.03.17 22:22:05)
Haber şu anda Müge Anlı'da.

  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (02.03.17 11:30:34)
Duyuru'dan ve Ekşi'den beklenti halinde olman ne kadar acı. Burada ancak 5 lira para, bir çanta istemen gerekir. Eskidenmiş o duyarlı sözlükçüler. Müge Anlı'ya çıktılar bak, umarım kısa sürede sonuç alınır.

Ben de Batı Karadenizli olarak orada hayvanlara ciddi anlamda kötü davranılıyor. Ben gittiğimde hiç bir köpek korkudan yanımıza yaklaşamıyordu. Önce insanlara eğitim vermeli ondan sonra yardıma teşvik etmeliyiz.

Ama unutmayın; o tekmelediğiniz hayvanlar sizlerden bir gün hesap soracak. Konuşamıyorlar ama gün gelecek konuşacaklar.
  • teknikekip  (02.03.17 11:42:11)