bulaşık makinesi kararsız kaldım

arçelik 6233 düşündüm bizim 10 kişilik aile için. ama şimdi yorumları okuyorum herkes eskiden iyiydi şimdi aşırı kalitesiz ürünler üretiyor diyorlar.

benim bütçe de 700-900 belki bin arasıydı. şimdi kararsız kaldım ne yapmam lazım ? bana bir bulaşık makinesi lazım 7 yıl sağlam kalsın en azından.

700-1000 arası 7 yıl sağlam kalacak makine zor. uluslararası firmalara bak, tavsiyem samsung. adamların arge bütçesi, arçeliğin toplam bütçesinden fazla.

  • harzem  (01.03.17 12:06:58 ~ 12:07:14)
:) Genç.. bu devirde 7 yıl sağlam kalacak makineyi bulamazsın. Bak sorun bütçede de değil; yok öyle makine.

  • lcha  (01.03.17 12:11:03)
Avusturyada en ucuz diye beko almistim 6 sene once, hala calisiyor, bir kez bile servis gelmek zorunda kalmadi. O zaman 249€ya almistim. (Euronun 2.15-2.20 oldugu guzel zamanlar...)

Elektronik esya sans isi, samsung ne aldiysak elimizde kaldi mesela. O yuzden artik almiyoruz.
Arcelik bence hala oldukca iyi marka, butcen de ona el veriyorsa neden olmasin.
  • kuehles blondes  (01.03.17 12:14:44)
bu arada, 7 yıl sağlam kalmaz derken, komple ölür demiyoruz. Birkaç yeri bozulur, yaptırırsın, devam eder. ama komple de ölebiliyor, bir önceki makinemin beyni yandı durduk yere, tamirine değmez fiyat çıkardılar tabi ki.

  • harzem  (01.03.17 12:16:51)
paraya kıyıp miele alın, 30 yıl da gider.

  • givemesomesubstance  (01.03.17 12:21:06)
Miele +1000.

Ancak bu tür "şimdi aşırı kalitesiz üretiyorlar" gibi genellemelerden çok, servisi iyi mi değil mi diye bakmak lazım. Böyle bakınca da Arçelik alınabilir. Bende Siemens var, hatırladığım kadarıyla 12 yıldan fazla oldu, ha bozuldu, bozulur bu, bozuluyor filan derken hala çalışıyor, bir kez bile servis gerektirmedi.
  • franz kafka  (01.03.17 12:28:35)
paraya kıyıp miele alıp 30 yıl kullanmak yerine, 1000 liralık makine alın, en az 5 yıl gider. en boktanı bile dayanır. daha uzun giderse ne ala. daha uzun gitmezse çöpe atıp yine aynısından alın. bir o kadar daha kullanın. paraya miele için kıyacağınıza bu şekilde kıyın.

biri 1000 lirayken miele 1500 olsa tamam anlarım, paraya kıyın derim de, arçelik 1000 lira ise miele 3000 lira. üç tane arçelik makine alıp eskidikçe çöpe atsanız yine anca miele ediyor. ondan da uzun kullanılır.

bence miele falan almayın. en dandiği 5 yıl götürür. o saatten sonra allah kerim. zaten teknoloji ilerleyecek, sıkılacaksınız, aynı ürünü 30 sene kullanmak istemeyeceksiniz. hanginiz 30 yıl önceki miele makineyi kullanıyor hala?
  • kibritsuyu  (01.03.17 12:39:55 ~ 12:43:47)
marka öneremem ama arçelik almamayı önerebilirim.
insan alırken fark etmiyor, içi şaka gibi küçük 1000 civarına almıştık 2 kişiyiz her gün doluyor makine. sonra arçelikte çalışan bi arkadaşım tebrikler en kötü ürünümüz bulaşık makinesidir bizim niye almadan önce bana sormadın aldırtmazdım dedi. i rest my case.
10 kişilik aile için markadan çok içinin genişliğine bakarak gezerek al.
  • freya  (01.03.17 12:58:54)
abi bosch al. bizim evde her gün çalışıyor, 9. seneyi devirdi.

bir de teferruatlı aletlerden kaçınır özelliği az elektroniği kısıtlı makina alırsan sıkıntı olmaz, neden olsun? 6233 al geç.

1000 lira bütçeyle miele önerenleri de çok dinleme. o paraya endüstriyel makina alır kasa kasa tabak yıkarsın.
  • babilbaligi  (01.03.17 13:28:18)
her yil milyonlarca urun satan bir marka hakkinda buradan dogru bilgi alamazsiniz bence. o kadar fazla satilan bir marka ki, memnun olan kadar olmayan da var ve bu cok normal. ben mesela yaklasik 7 yildir arcelik bulasik makinesi kullaniyorum, bir kere servis cagirmadik. annem son aldigini 10 yili askin kullaniyor sanirim. bugune kadar tum ailemin tum beyaz esyalari arceliktir, hic sorun yasamadik. ama dedigim gibi bambaska deneyimi olan da olacaktir zira cok satilan bir marka. bence sizin icin onemli olan ic hacmi genis olsun ve servis agi genis olsun, yedek parcasi ucuz olsun.

  • kassiopeia  (01.03.17 13:36:54)
6233 kullanıyorum. Öncesinde de annemlere bir önceki modelini almıştık. Gayet memnunum canavar gibi makine

  • optimist vs pesimist  (01.03.17 19:01:39)
Bütçeye göre sırasıyla miele, siemens, bosch, profilo.

  • piotr  (02.03.17 10:44:53)