Down sendromlu kedi?

Az önce bir parkta kedi gördüm ama bariz down sendromluydu, yani tipten çıkarıyorum bunu tabi ama sonra internette arayınca gördüklerim fikrimi doğruladı.

Down sendromlu bir kedi kendini sevdirebilir mi? Yani refleksleri çok "kediceydi" ama down sendromlu olsa böyle davranabilir miydi sizce? Ona göre bir arkadaşa sahiplendirmeyi düşünüyorum, eğer down sendromluysa sahiplenilecek yani.

çok çok nadirmiş hatta türkiyede ilk kez görüldüğünü düşünüyormuş bir veteriner.
yine aynı veteriner insanlarla temas etmeyi çok sevdiğini söylemiş down sendromlu olan kedinin.
ancak tuvalet eğitiminde sıkıntı olabilirmiş zeka geriliğinden dolayı.
  • bir nick var benden iceri  (01.03.17 01:16:18)
kedilerde down sendromunu taklit eden ve adını hatırlayamadığım başka bir sendrom olabiliyor çok nadir de olsa.

tabii ki kedice davranır, insanlara karşı da herhangi bir saldırganlık falan yaratmaz, normal bir kedi olur.
sadece mama yeme, tuvalet eğitimi gibi konularda biraz yavaş öğrenme gibi şeyler olabiliyor.
yani normal bir kedi kum kabı kullanmayı hemen öğrenirken, ona birkaç kere göstermek gerekebilir.
bunun gibi şeyler olur en fazla.

sahiplenecek birinin olmasına çok sevindim.
çünkü bu anlama yavaşlığından ötürü sokakta yaşamakta zorlanıyor da olabilir.
  • blatta hiberna  (01.03.17 01:16:45)
fotoğrafı yok mu? merak ettim.

  • pinkpeony  (01.03.17 01:17:44)
Abi kedi aynı buydu. Hatta bence bu kedi o kedi neredeyse.

s-media-cache-ak0.pinimg.com
  • Bowie  (01.03.17 01:18:03)
cevap olmayacak ama, dünyanın en tatlı şeyini görmüşsünüz galiba, içim sevimlilik doldu^^

  • jonestown  (01.03.17 01:29:38)
offf çok fena tatlıymış cidden

  • Big bada bum bum  (01.03.17 04:36:05)
iran kedisinin türlerinden biri olmadığına emin misiniz?
onlara da çok benzettim ben fotoğrafı. ama öyle olsa bile sahiplendirin tabii çok tatlıymış :)

www.google.com.tr
  • kaputt  (01.03.17 10:21:58)
Down sendromlu kediler pek uzun yaşamıyorlar diye biliyorum.
Benim tek bildiğim meşhur down sendromlu kedi Üzim'in ev arkadaşı Otto idi.

www.radikal.com.tr

"Türkiye'nin ilk..." diye vermiş haberde ama ne ilk ne de son. Sadece nadir.
  • SiyamkedisiZorro  (01.03.17 10:34:29)
@Bowie paylaştığın kedi Lil Bub, down sendromlu değil kirilgan kemik tarzında bir hastalığı var. Alt çenesi de büyümedigi için dili dışardan kalıyor.

  • betsy  (01.03.17 12:10:35)