arabayla yunanistan - evrak sorusu

selam gençler, 5 sene önce arabamla viyana'ya gitmiştim ama şu an o zamanlardaki bütün prosedürleri unuttum. zaten benim gibi tembel adam nasıl oldu da gaza gelip bir sürü evrak toplayıp yola çıktı hala kendime inanamıyorum. neyse, bu yaz için arabayla yunan turu planlıyorum. bikaç sorum var:

1- vize başvurusunda otel rezervasyonu soracaklar mı? tamamen anlık konaklama kararları vereceğim içim böyle bir lüksüm yok.

2- araba için alınan yeşil sigorta belgesini vize başvurusunda soruyorlar mı?

3- 18 aylık çocuğum için vize olayını nasıl çözerim?

Otel rezervasyonunu gostermeniz yarariniza olacaktir.istenen evraklar arasinda gecerli bir rezervasyon var.bu yuzden bookingten gecici bir rezervasyon yaptirabilirsiniz.rezervasyon iptal seceneklerine yaptirmadan evvel dikkat edin .

Hayir sorulmaz.sadece ulkeye giriste ve trafik kontrollerinde sorulur.

Sizinle beraber vizeye basvuracak.vize ucreti odemeyecek.
  • duptıs  (28.02.17 12:52:08)
bu yaz arabayla gittim yunanistana.

1-otel rezervasyonu kesinlikle gerekiyor.

2-eğer arabayla gideceğini belirteceksen vize başvurusunda yeşil sigortanı göstermek zorundasın.

3-bilmiyorum.
  • t joe  (28.02.17 14:03:03)
son 3 yazdır yunandayım arabamla.
1-bokingden iptal iadeli rez.yaptır çıktısını vizeye ver.(oteli arayıp soruyor yunan).vize aldıktan sonra iptal edersin.
2-bana sormadılar ama ipsala çıkışda bakıyorlar+uluslararası ehliyet şart.
3-pasaport şart tek dosya da tüm aileye çıkıyor.
  • jamswety  (28.02.17 15:31:45)
bence başvurunuzda, draft halinde uçak bileti ve otel rezervasyonu gösterin (ikisini de satın almayın) . böylelikle green card'ı boş yere uzun süre ödemiş olmaz, gitmeden bir gün önce yaptırırsınız.

  • tavukbanalop  (28.02.17 15:32:57)