İstanbul Rakı Kebap

Arkadaşlar 4 kişilik bir arkadaş grubuyuz. Her ay rakı kebap mekanına gidip içmeyi alışkanlık haline getirdik. Bakırköy civarında oturuyoruz. Alkollü araba kullanmayı sevmiyoruz. Bugüne kadar en beğendiğimiz mekan anadolu yakasında nakkaştepe'de ki nakkaş kebaptı. O tarzda, fiyatları çok yormayacak ve mezeleri lezzetli, ferah, sigara içilir alanı olan, göt göte masa sorunu olmayan mekan önerisi olan var mı?
Gittiğimiz mekanlar;
Ataköy Şırnaz: İlk birkaç sefer beğendik sonra saçma sapan canlı müziğe geçtiler boka sardı,
Florya Kaşıbeyaz: Fiyatlar abartı.
Balıkçı Sabahattin: Çok kedi var. Aramızda kedi fobisi olan bir eleman var. Ondan gidemiyoruz.
Sur balık: İlk gittik mükemmeldi. 2. gidişimizde ikram diye getirdiği meyveden 60 tl isteyince çok hoş olmadı.
Florya Develi: gittik güzel ama fiyatlar fazla pahalı.
Kanatçı Haydar: On numara mekan ama masalar rahat değil ve meze sorunu var.
Bizim dünyamız meyhane: en lezzetli şeyleri burada yedik ama masalar götgöte hoş olmuyor.
Safa meyhanesi: hem erken kapanıyor hem de sigara için masadan kalkmak zorundayız.
Kenan Usta Ocakbaşı: Bir kere gittik. Ocakbaşına oturduk. Kenan usta bizi öptü geri gönderdi.

Gittiğimiz mekanlar ve şikayetlerimi böyle.

AKlımızda 4 kişi bir 50'lik rakıyla maksimum 500/600 hesap ödemek var. İnşallah okuma zahmetine katlanırsınız.

Bize bi mekan buldursanız on numara olur.

Zubeyir Ocakbasi'ni denemenizi oneririm. Lokasyon olarak ne kadar uygun bilmem ama Beyoglu civarinda.

  • crown  (28.02.17 00:43:19)
@crown
Abi zübeyir ocakbaşıyla ilgili güzel şeyler söylüyorlar ama hem mekan uzak bize hem de kenan usta faciasından sonra o bölgede ki ocakbaşılar korkutuyor. ayrıca fotolardan gördüğüm masalar çok bitişik.

  • taipan  (28.02.17 00:47:24 ~ 00:49:36)
eleos vardı hala duruyorsa iyiydi.
4 kişiye 50lik az ve 500-600 hesap ödemek de fazla geldi bana bu arada :)

  • cekilmis gayfe  (28.02.17 00:50:37)
@cekilmiş gayfe
eleos'a da gittik. Taksim fazla romantik, yeşilköy fazla elit:) İyi yiyoruz bu arada. Ondan geliyor. Ama lzzetli ve uygun yer önerisi olursa on numara olur:9

  • taipan  (28.02.17 00:52:11)
Ben Turkiye'de yasarken her hafta, bazen haftada 2 defa giderdim Zubeyir'e. Fiyatlari normal idi, yani diger mekanlara kiyasla daha pahali degildi. Mudavime bir guzellik yapiyorlardir elbette ama gene de fiyat anlaminda yoracagini dusunmuyorum.

Masa konusunda alt katta bitisik evet, ama ust kat biraz daha ferah. Bir de genelde yan masalar turist oluyor zaten :)
  • crown  (28.02.17 00:54:44 ~ 00:55:08)
21 Kebap. Kuzu eti efsane.

  • soft  (28.02.17 01:17:56)
zübeyirin çok yakınından bakırköy dolmuşu da kalkıyordu sanki

  • red g  (28.02.17 01:19:03)
bostancıda çınaraltı mangalbaşı var. uzak ama bi internetten bak, hoş biyerdi. mangalın başında hem sigara içip hem yiyebiliyosun. taksime dolmuşla 15 dakkada gidersin trafik yokken

  • klar  (28.02.17 01:39:27)
illa kebap diye tutturmazsaniz ya da ciger meze balik takiliriz diyorsaniz kefil olacagim mekan; balat sahil restoran. bu sefer mutlaka deneyin derim,

  • oscar  (28.02.17 03:54:40)