İş yeri devri?

Olay şu;
Bir iş yeri devir olacak, devralacak olan kişi ve devreden kişi kendi aralarında bir sözleşme düzenliyorlar.
Bir gün sonra iş yerinin mülk sahibi geliyor yeni kira konuşuluyor, pazarlık yapılıyor, anlaşılıyor, adamlardan söz alınıyor, buna güvenerek devralan kişiler işlemlerine başlıyor. Noter işlemleri, reklam işleri vs. vs.
Neyse bir gün sonra mülk sahibi iş yerini bu adamlara kiralamak istemediğini söylüyor. Araştırmış soruşturmuş güveni gitmiş.
Devir alacak olan kişiler bunu iş yerini devir eden kişi yaptı, işi o bozdu sanıyor. Devretmekten vazgeçtiği için mülk sahiplerinin aklını çeldiğini düşünüyor.
Diyor ki "adam bize tamam dedi biz sözlü olarak anlaştık birden ne oldu da döndü sen bozdun işi. Biz oraya geleceğiz diye bir sürü işlem yaptık masraflarımızı karşılayacaksınız."

Şimdi bu durumda ne yapılması gerekir?
Bu adamların yaptığı masraf ne olacak? Devir eden kişi diyor ki adamları ikna et ben yine devrederim ben vazgeçmedim.
Bu zararı kim karşılayacak ya da olması gereken nedir?

Teşekkürler.

anladğım kadarıyla karşı taraf biraz mafyavari. Mülk sahibi akıllı adammış. Hakikaten güvenilmez olduklarını görmüşler demek ki

  • ceycey e  (24.02.17 15:25:20)