Bir kalemi en uzun ne kadar süre kullandınız?

Benim aktif kullandığım 12 yıllık rotring bordo kalemim var, öyle ki başka kalemi elime alınca yazı yazamıyorum. Kendi benimle kaç sınav, şehir, ülke, ev gezdi, kim bilir.

Bununla ovunurken babamın 30 yıllık kalemini görünce 'o da güzelmiş' dedim. Kardeşim, 'ben en fazla 2 ay kullanıyorum, bozuluyor.' dedi. Siz bir kalemi en uzun süre ne kadar kullandınız?

Benim evde antik çivi var, tablette yazı yazılmıştır belki diye avutuyorum kendimi.

Bende 17 yıllık parker uclu kalem var. Hala çalışıyor ama kullanmıyorum. Aynı kalemden 2 tane daha aldım onları kullanıyorum.
  • kurnaz  (24.02.17 13:26:44)
2006'dan kalma kahverengi 0.7 rotring var. hala yanımdadır. herkes gitti bir tek o kaldı.

  • ada meltemi  (24.02.17 13:29:31)
Ben çok kolay kalem bozuyorum ya da kaybediyorum. En uzun süre kullandığımı 1-2 yıl falan kullanmışımdır.

  • ms brownstone  (24.02.17 13:30:26)
blog-imgs-88.fc2.com

turuncu renkli tombow var en az 15 senelik, unuttuğum bi anda ailemin evinden çıktı, hala çalışıyor fakat dışarıda kaybolur diye yanımda taşımıyorum

bendeki
i.hizliresim.com

zamanında keşke ince rotring saklasaymışım
  • freebird5406_2  (24.02.17 13:31:48 ~ 13:55:51)
5-6 sene rotring rapid kullandim. bi arkadasa sinirlenip ortadan ikiye bolene kadar gayet iyiydi. 5-6 sene daha kullanirdim. faber castell grip 2011 kullandim uzun sure.

bunlari aktif olarak kullandim. bi de kenarda duran ara sira kullandigim rotring tikky 2 0.5 vardi beyaz. nadir parcalardan. abime hediye ettim. staedtler triplus 0.5 i de uzun sure kullandim hakkini yemeyeyim.
  • icim urperiyor  (24.02.17 13:33:29)
Hayatım boyunca kalemlere bir türlü sahip çıkamadım. Bununla birlikte kaleme de hiç para vermedim.

Üniversite sınavına hazırlanırken bir kalem alıp ona sahip çıkmaya karar verdim ve hayatımda ilk kez para verip kalem aldım. Hem de ne biçim para. Hayvan gibi pahalıymış meğer kalem. Orada bi vicdanım sızladı vaktinde kalemine çöktüğüm insanlar için ama yapacak bir şey yoktu. O işleri bırakmıştım artık.

O kalemi bi 3 ay falan kullandım ve başardım dedim tamam. Oldum ben. Hayat güzeldi, kuşlar ötüyordu. Suyun bile tadı farklıydı.
Ne yazık ki sonunda o acı gün geldi ve güzelim kalemim kayboldu. Hala kırmızısının tonunu unutmam. Kalemimin üzerine yatan hangi göt ise onun üzerine meteor düşsün. O günden sonra hiç iflah olmadım ve hep zıplaya zıplaya milletten kalem alıp, üzerine yata yata öğrencilik hayatımı tamamladım.

Özetle 3 ay falan.
  • naberabi  (24.02.17 13:46:39 ~ 13:47:33)
2007'den beri bütün önemli sınavlarda kullandığım pembe bir faber castell'im var. Şans getirdiğine inanırım.

  • BuddyGuy  (24.02.17 14:09:47)
2007de ossye girerken iki tane yeşil faber castell almistim hala kullanıyorum. o zamanlar sinavlara kendi kalemimizi götürdüğümüz özgür yillardi.

  • passive aggressive  (24.02.17 14:20:41)
1 ay falan.

  • stavro  (24.02.17 14:30:08)
tukenmez kalem kullaniyorum. daha rahat ne silgi tozu var ne bisi. uc alip degistirmesiyle de ugrasamadigimdan bittikce atiyorum. kalemlerle duygusal bi bag yasamadim hic :)

  • superfluid  (24.02.17 16:26:20)
20 yıllık 0.5 rotring'im vardı, orjinal ince olanı, kullanıyordum işyerinde, çalmış biri. itoğluit.

  • altinci nesil caylak  (24.02.17 16:34:29)
Cok çabuk kalem bozarim, kaybederim. Cok uzun sürmemiştir yani.

  • aquarium  (24.02.17 16:48:09)