1 Mbit - 8Mbit Limitsiz

Ttnet'ten aradılar, adam diyor ki hızınızı 8Mbit'e çıkartacağız ve ücret farkı olmayacak. 1Mbit limitsiz kullanıyorum ve Ttnet'in limitsizleri pek sevmediğini biliyorum. 8Mbit'e geçince limitsizlik gidiyor diyorum, yok bir şey olmuyor diyor açıklama yapmıyor. Kıllandım geçirmedim ben de. Nedir bu olay? Ttnet 8mbit sınırsızı 1mbit sınırsız fiyatına vermeye mi başladı yoksa ortada bir dümen mi var?

15gb kota oluyor iste. asinca ay sonuna kadar 512kbps oluyor hizin.

  • sourlemonade  (31.12.09 15:18:40)
15 gb kotası var, o kotayı aşınca da 512kb'a düşüyor hız. Ben kendim şahsen hiçbir şey yapmasam bile günde 1-2gb kota yiyormuşum. Oradan hesapla.

  • ataturkiye  (31.12.09 15:20:09)
(bkz: #16158564)

  • kermitz  (31.12.09 15:20:27)
Adama bak ya, rahat bir 5 dakika sordum işin aslını öğrenmek için. "Benim bildiğim sonra hız düşümü oluyor" diyorum, "yok yok ona dikkat ediyoruz biz diyor" Geçmemişim, iyi etmişim. Teşekkürler cevaplar için.

  • colg fusion  (31.12.09 15:23:27)
aslında doğru söylemiş telefondaki şahsiyet. biz geçtik (eylül ortası gibi), bi günde 8gb da indirdik ama herhangi bir hız düşümü olmadı.

  • ferishtah  (31.12.09 15:37:25)
"8 mbit'e kadar" kısmı da önemli. çünkü 6 bile veremiyorlar çoğu yerde.

  • atmosphere  (31.12.09 15:46:17 ~ 16:14:49)
bu tarifeye geçtikten sonra 1mbitlik tarifeye geri dönülemediği konusunda çok şikayet duydum. önerim geçmeyin,1 mbit ile sınırsız sınırsız takılın.

  • idja  (31.12.09 16:53:35)
Peder beyi arayıp ikna etmeleri sebebiyle benimde ağzım yandı bu yüzden. İptal ettirdim tabi 3 ay rehin kalınca. Hiç bulaşmayın bu aranan telefonlara.

  • ne bakiyon kardesimm  (31.12.09 18:00:12)
Abicim Türk Telekom'a herhalde en içten dilekleri(!) gönderen bir kaç kişiden biri benim.

Fakat şimdiye kadar tek faydalarının bu 8mbps'e kadar olan tarife olduğunu söyleyebilirim. Eğer bağlantının genel olarak kötü olduğu bir yerde değilsen (Şehirdeki türk telekom merkezine uzaklık vs.) genelde 800 kb/s ile falan indiriyosun. hatta 800'ü geçiyorum ben bazen. Torrent için geçerli bunlar ama diğer şeylerde de en az 400-500 cıvarı.

Gelelim en önemli kısma. 15 gb'tan sonra 512 olayı yüzünden çok korkmuştum ben de. 1 ay falan düşündüm. Ama öyle çok düştüğü falan yok. 512 kbps ile normalde 50-60 ile indirmen gerekir ki ben 40-50 gb'tan sonra bile 200-300-400 kb ile indiriyorum yine. Hiç öyle 50'ye düşüp de netin kastığı zamanlar falan olmadı.

Ayrıca 1 mbps sınırsız 49 lira iken bu 45 lira.

Ha yine söyleyeyim, Telekom sonuçta bu, bugüne kadar tek gördüğüm iyi yanı bu oldu açıkçası. Bu bile kurtarmıyor ama 720p filmleri yarım saatten kısa bir sürede indirmek hoş şey gerçekten. 56 hatta 33.6 k leri gördüğümüz için, imesh'te 4 kb/s ile indirince havalara uçtuğumu hatırladığım için ağzım açık yarım saat izlediğim oluyo %100 olana kadar. Kız arkadaşım da n'apıyosunuz siz diye bizi izliyordu arkadaşla. Anlatınca bir şarkının 3 günde indiğini şimdi o da izliyor ahahah.

Ulan Türk telekom, senin de iyi reklamını yaptım ya, yazıklar olsun bana. Ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler, n'apalım.
  • only alcoholica  (31.12.09 18:35:36 ~ 18:38:03)