ses kartından anlayan var mı

firewire ses kartı almayı düşünüyorum laptopta firewire girişi yok. bazıları bu kartların ısb tonfirecirw dönüştürücüsü ile de kullanalıabikeceğini söylerken bazıları da yok olmaz firevire kart olması lazım bilgisayarınızda diyor. bu konuda deneyimi olan varsa bilgilendirebilir mi beni.

firewire mı kaldı yav?

al usb 2.0 ses kartı. her türlü işini görür.
  • alperz  (22.02.17 21:47:25)
çeviriciyle kullanacağına usb olanını alsan?

  • yuto  (22.02.17 23:38:00)
direwire usb2 den daha hızlı veri aktarımı yapıyor diye biliyorum?

  • öteki ben  (23.02.17 00:00:53)
firewire'ın da usb gibi versiyonları var. ilk versiyonu (400) usb2 ile kafa kafaya. usb3 ise hepsini tokatlıyor

  • yuto  (23.02.17 04:47:55)
daha hızlı veri aktarımı senin işine yaramaz. kaldı ki usb2.0 ile fw400 aynı dedikleri gibi.

yapacağın altı üstü 2 kanal out 2 kanal in. sanki gören de MADI'den 192 kanal kayıt yapacaksın zanneder. abartmayalım.

paranın yettiği en pahalı usb 2 ses kartını al geç.
  • alperz  (23.02.17 08:23:01)
amaç tabi hız değil sadece yerine göre 4-5 kanal alınacak kayıt ama araştırıp bakın firewire teknolojisi ile üretilmiş ses kartları daha kaliteli işler çıkarıyor, aynı paraya dandik fastrrack alacağıma presonusun firewireli bir kartını alacaktın

  • öteki ben  (23.02.17 12:19:21)
yoksa pc de usb c girişi de var tek amaç hız konusu değil tabiiki

  • öteki ben  (23.02.17 12:20:27)
usb ses kartları:

apollo twin
apogee quartet
fireface ufx
antelope zen studio

bunlar dandik geldiyse daha sayayım. firewire'ın devri kapandı. kötüdür demiyorum da onunla uğraşana kadar on numara usb ses kartları var.
  • alperz  (23.02.17 23:08:19)