SEO işleri hk. soru

basit ve net bir soru aslında arkadaşlar.

X bir satış sitem var.

Y bir içerik sitem var, X'te sattığım ürünlerin konusu ile ilgili.

Ben Y içerik siteme bir sürü içerikler yazıyorum. Ve istiyorum ki, arada X satış siteme de link vereyim (haliyle backlink etkisi de olsun çünkü Y içerik sitesi olduğu için trafiği çok daha fazla olacaktır).

Buradaki sorum şu:

Bu backlink mevzusunda, ben bu her iki siteyi de aynı IP'li bir VPS'te tutarsam, google "bunlar aynı yerden geliyor, sayma backlinkleri" der mi?

ya aslında paravan amaçlı değil sitem.

ikisi de aynı sektörde, farklı kategorilerde hizmet veriyor. birisi satış, diğeri içerik sitesi.
ama içerik sitesinin yönlendirme imkanı varken kullanayım istiyordum.

peki, faydası olmasını geçtim, zararı dokunur mu?
mesela ben gerçekten içerik sitemden insanları satış siteme yönlendirmek istiyorum. backlink gücü kazanmasını geçtim, bir de sıralamada düşüşe sebep olur mu?
  • tchuck  (22.02.17 15:44:51)